Güncel

Xbox ve Windows 7'ye satış yasağı geldi!

Mahkemenin kararı ile birlikte Xbox ve Windows 7 ürünlerine satış yasağı geldi.

Xbox ve Windows 7'ye satış yasağı geldi!

Mannheim (Almanya) mahkemesinin kararına göre Microsoft, Motorola'nın iki adet patentini ihlal etti. Mahkemenin kararı ile birlikte Xbox ve Windows 7 ürünlerine satış yasağı geldi.  Ancak satışta olan ürünlerin geri çekilmesi gibi bir karar yok.

1336113401_microsoft-condemnation-of-motorola-patents.jpg

Motorola ve Microsoft arasında patent davası vardı. Mannheim (Almanya) mahkemesinde görülen davada, Microsoft'un Xbox ve Windows 7 ürünleri Motorola'nın H.264 codec içim kullanılan iki adet patentini ihlal ettiğine karar verildi. Görülen davada mahkemenin kararına göre  Microsoft'un bu iki ürününe satış yasağı geldi.

1336113580_motorola-desires-to-take-legal-action-microsoft-for-copyright-infringement.jpg

Ancak ABD mahkemesinin bir kararına göre Motorola satış yasağını yürürlüğe koyamıyor, bu durum Microsoft açısından iyi görünüyor.

Bu karara itiraz edeceğini söyleyen Microsoft, Motorola'nın da verdiği sözlerini yerine getirmeye davet etti. Microsoft, Motorola'dan patentlerinde herhangi bir ayrımcılık yapmadan düzgün bir şekilde lisanslamasını istedi.

Motorola, mahkemeye başvurduğu zaman Microsoft'un, Almanya'daki lojistik merkezini Hollanda'ya taşıması oldukça ilginç karşılandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.