Güncel

Xiaomi 12 Pro DxOMARK puanı ile üzdü!

Xiaomi 12 Pro firmanın yeni amiral gemisi olarak tanıtılmıştı. Bir üst modeli olan Ultra'dan sonra en iyi cihaz olan bu model DxOmark puanı ve sıralaması ile üzdü.

Xiaomi 12 Pro DxOMARK puanı ile üzdü!

DXOMARK'ın resmi web sitesine göre, geçtiğimiz günlerde Xiaomi Mi 12 Pro'nun kamera skoru yayınlandı. Firmanın amiral gemisi kategorisine yerleştirdiği model anlaşılan kamera konusunda istenilen performansı DxOMARK ekibine verememiş görünüyor.

Xiaomi 12 Pro sıralamalarda geride yer aldı

Xiaomi 12 Serisi

Xiaomi Mi 12 Pro, DxoMark'ın kapsamlı puan testinde 131 puan alarak Vivo X50 Pro+ ile aynı sıralamada 14. sırada yer aldı. Şu anda DXOMARK Xiaomi Mi 12 Pro'nun detaylı test yazısı açılamıyor ancak skor açısından bakıldığında yakınlaştırma işlevi ve kamera ve video işlevi puanları çok iyi. Mi 12 Pro, 2x yakınlaştırmayı ve 20x dijital yakınlaştırmayı destekliyor.

Xiaomi Mi 12 Pro, 50 mega piksel ana kamera + 50 mega piksel süper geniş açı + 50 mega piksel diğer bir kamera ile üç arka kameraya sahiptir, ana kamera 1/1.28 inç dış tabana sahip dünyanın ilk Sony IMX 707'sidir, 4 -in-1 arka tek Piksel 2.44μm'ye ulaşabilir, ışık girişi %49 artar ve ayrıca 7P lens + optik görüntü sabitleme ile donatılmıştır. Kalan iki 50 mega piksellik kameralar ise tümü Samsung JN1 sensörleridir ve sensör boyutu 1/2.76 inçtir.

Xiaomi DXOMARK'taki en güçlü kamera modelini sunduğu cihazı hala birinciden sadece 3 puan uzakta 143 puanla üçüncü sırada yer alan Xiaomi 11 Ultra.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.