Güncel

Xiaomi 12: Rekorlara Doymayan Çin Yapımı Ekran!

Xiaomi 12 serisini tanıtmaya gün sayıyor. Firma bu seride çok farklı teknolojileri kullanıcılarına sunmak istiyor. Bu teknolojilerden birisi de ekran olacak. Firma telefonunda Samsung ekranı yerine yerli bir firmanın ekran panelini kullanacak. Detayları bu haberimizde.

Xiaomi 12: Rekorlara Doymayan Çin Yapımı Ekran!

Xiaomi 12 muhteşem ekranı ile akıllı telefon piyasasına sert giriş yapmak istiyor. Telefonun ekranın da birçoğu monitör ekranlarında popüler olan özellikler mevcut olacak. Yani cebinizde bir nevi monitör özellikleriyle donatılmış süper bir cep telefonu taşıyacaksınız.

Daha önceki haberlerde Xiaomi 12'nin China Star Opto Electronics'in özel olarak özelleştirilmiş bir OLED üst düzey ekranıyla donatılacağına dair söylentiler vardı, ancak bu söylenti, yetkili tarafından hiçbir zaman açıklanmadı.

Oscarlık Ekranı ile Xiaomi 12

Bugün ise ekran tedarikçisi tarafından bazı özellikler, lansmandan hemen önce duyuruldu. TCL Huaxing, Xiaomi Mi 12'nin kendine özgü yüksek hassasiyetli AMOLED esnek bir ekran ile donatıldığını söyledi. Dünyaca ünlü profesyonel ekran test organizasyonunu geçerek "Ekranın Oscarı" ünvanını aldı. Endüstri "DisplayMate, derecelendirilen en yüksek A+ sertifikasıdır ve aynı anda 15 "akıllı telefon görüntüleme kaydı" yenilenir.

Sonuç olarak, TCL China Star, Çin'de bu sertifikayı geçen tek ve dünyada ikinci ekran üreticisi oldu.

Yayınlanan konfigürasyon verilerine göre, bu ekran, mevcut kullanıcıların ekran için seçici gereksinimlerini neredeyse karşılıyor ve yenileme hızı, parlaklık, renk derinliği ve kontrast açısından performansı en üst düzeyde yer alıyor.

Raporlara göre, TCL Huaxing tarafından sağlanan 6.28 inç AMOLED esnek ekran, 12 bit renk derinliğine, yüksek kontrasta vb. Özelliklere sahip ve ayrıca DisplayMate tarafından A+ puanı alan bu ekran;

En yüksek mutlak renk doğruluğu, en yüksek görüntü kontrastı, en yüksek OLED ekran parlaklığı ve en büyük birincil renk gamı, en yüksek tepe ekran parlaklığı, en düşük ekran yansıtma ve en yüksek görünür ekran çözünürlüğü dahil 15 muhteşem özellikle rekorlara giriyor.

Muhteşem Ekran Deneyimi

Olağanüstü tasarımına ek olarak, bu ekran daha iyi güç tüketimi ve daha iyi bir pil ömrü deneyimine sahiptir. Ayrıca 120Hz yüksek yenileme hızına sahip ve stroboskopik sorunu etkin bir şekilde çözen ve gözleri koruyan DC karartma şemalarını destekler.

DisplayMate, Xiaomi 12'nin "Dünyanın en iyi akıllı telefon ekranına, ders kitabı benzeri mükemmel kalibrasyon doğruluğuna ve son derece etkileyici ve mükemmele çok yakın olduğu söylenebilecek görüntüleme özelliğine sahip" yorumunu yaptı.

Yorumlar
Teknosiyosu
Önce kronik sorunlarına bii çözüm bulsun şu yazılimini bari bir parça duzeltsin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.