Xiaomi 12 ve Redmi K50: Geri sayım başladı!

Xiaomi, üretim bandına "Mİ" takısı olmadan yeni amiral gemisini aldı. Detayları aktarıyoruz.

Xiaomi 12 ve Redmi K50: Geri sayım başladı!

Çin’in en büyük firmalarından birisi olan Xiaomi, iki yeni telefonunu piyasaya sunmak için gün sayıyor. Bu yıl Mi takısını markasından bırakacak olan firma yoluna kendi adıyla devam edecek. Bu projede ilk Mi’siz telefonuysa Xiaomi 12 olacak gibi duruyor. Bugün gelen bilgilere göre hem Xiaomi 12 hem de Redmi K50 modellerinin üretim sürecine başlanmış gibi gözüküyor.

Xiaomi 12 serisi Snapdragon 898 ile geliyor

Genelde Xiaomi'nin sızıntıları ile ünlü olan Digital Chat Station, Xiaomi’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi akıllı telefonları hakkında bugün bazı bilgiler paylaştı. Dijital Chat Station'a göre; Xiaomi’nin gelecek olan telefonlarının model numaraları L1C, L2C, L3AC, L10AC ve L11C olacak. DCS, tüm Xiaomi 12 modellerinin Snapdragon 898 yonga seti ile geleceğini ve Redmi K50 serisinin ise Snapdragon 888 ve Snapdragon 898‘i kullanacağını belirtiyor.

Xiaomi 12 ve Redmi K50: Geri sayım başladı! - Resim : 1

Bu yılın sonuna doğru tanıtılması beklenen yeni akıllı telefonların, 1Hz ila 120Hz arasında uyarlanabilir yenileme hızlarına sahip bir Samsung E5 LTPO ekranla gelmesi bekleniyor. Bu Amoled ekran cihazın güç tüketimi için iyi olacak. Daha önce de Digital Chat Station, Xiaomi 12’nin dünyada 200 megapiksel ana kamera ile donatılmış ilk akıllı telefon olacağını duyurmuştu.

Redmi K50 ise, Snapdragon 895 kullanan fiyat performans tabanlı en ucuz amiral gemisi olması bekleniyor. Şubat 2022’den önce piyasaya sürülmesi bekleniyor. Son gelen bilgilere göre gelecek olan iki cihaz daha olacak, bunlar yana monte parmak izi tarayıcıları ile, OLED ekranlar ve iyi kameraları olan yeni düşük fiyatlı amiral gemisi modelleri Xiaomi 11T ve 11T Pro olacak.

Xiaomi’nin her bütçeye hitap etme politikası önümüzdeki yıllarda da devam edecek görünüyor. Mi markasını terk ederek yeni bir yapılanmaya giren Xiaomi, bu süreçte fiyat performans ürünleri çıkartmaya devam edecek.