Xiaomi 12S Ultra Sony üretimi özel bir lens ile geliyor!

Xiaomi, Sony ile lens konusunda iyi adımlar atmaya devam ediyor. Japon firmanın özel üretimi olan Sony IMX989 lensini kullanacak Xiaomi 12S Ultra, Apple iPhone 13 Pro Max'ten %76,8 daha hassas kameraya sahip olacak.

Xiaomi 12S Ultra Sony üretimi özel bir lens ile geliyor!

Daha önce sızan bilgilere göre yaklaşan Xiaomi ürün tanıtımı lansman konferansının 4 Temmuz'da gerçekleştirileceği açıklandı. Bu etkinlikte Xiaomi 12S serisinin lansmanının yapılacağını biliyoruz. Xiaomi CEO'su Lei Jun, Weibo'da Xiaomi 12S Ultra'nın tam bir inç'lik dış tabana sahip özel bir Sony IMX989 görüntü sensörü kullanacağını duyurdu, bu Sony'nin bugüne kadarki en büyük cep telefonu kamera sensörü olacak.

Sony ve Leica iş birliği Xiaomi'yi çok iddialı hale getiriyor

Lei Jun ayrıca, Sony IMX989 + Leica + Xiaomi görüntüleme beyni sayesinde Xiaomi 12S Ultra'yı yeni nesil kamera görüntüleri konusunda zirveye götüreceklerini belirtti. Lei Jun, Sony IMX989'un herhangi bir kırpma olmadan tam 1 inçlik süper bir dış tabanı olduğunu söyledi. iPhone 13 Pro Max ile karşılaştırıldığında, ışığa duyarlı alan %193, ışığa duyarlı kapasite %76,8, kamera hızı %32,5 ve başlatma hızı %11 artırıldı.

Xiaomi 12S Ultra ile iPhone 13 Pro Max'ten daha iyi kameraya sahip olacak!

Sony'nin özel lensi olan IMX989 görüntüleme teknolojisinin büyüklüğü

Bildiğiniz gibi Sony son yaptığı kamera lensleri ile çok ciddi adımlar atmayı başarmıştı. Birçok ünlü youtuber firmanın içerik üreticilere özel ürettiği Xperia Pro modeline tam not vermiş ve beğenmişti. Lens konusunda Ar-Ge çalışmalarına diğer firmalardan daha çok yatırım yapan Sony bunun meyvelerini almayı bekliyor.

Daha önceki resmi haberlere göre Xiaomi 12S serisi, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro ve Xiaomi 12S Ultra olmak üzere üç modelden oluşacak. 512 GB depolama sürümü olan özel saf beyaz bir sürümü de var, yeni akıllı telefon Xiaomi'nin görüntüleme teknolojisinin gelecekteki gelişimini resmen temsil edecek.

Haberlerimizi beğeniyor ve en son haberlerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, bizi TwitterFacebook ve YouTube sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca, düzenli güncellemeler için bizi Google Haberler'de takip edebilirsiniz.