Xiaomi 13 Pro gösteriye hazırlanıyor! [iPhone 14'e büyük rakip!]

Xiaomi, Apple iPhone 14 serisine büyük rakip hazırlıyor. Çinli firmanın en tepe modeli olacak modeli büyük revizyonlar içerecek. Özellikle fotoğraf konusunda kullanıcıları memnun edecek olan model piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Xiaomi 13 Pro gösteriye hazırlanıyor! [iPhone 14'e büyük rakip!]

Xiaomi yeni ayın başlamasıyla birlikte çok hareketli zamanlar geçirecek. Firma 4 Ekim 2022 tarihinde yeni Xiaomi 12T serisini tanıtacak. Ancak asıl tanıtım 12T serisi değil bizzat Apple'ın iPhone 14 serisine rakip olacak olan Xiaomi 13 oluyor. İşte detaylar.

Bu seri, Xiaomi 13 ve Pro adlı daha gelişmiş olmak üzere iki modelden oluşuyor. Çin'de 2022'nin sonlarına doğru çıkış yapması beklenen model, küresel pazara biraz daha geç gelebilir. İşte detaylar.

Xiaomi 13 Pro özellikleriyle can yakmaya geliyor

Xiaomi 13 Pro, Çin sertifika kuruluşu 3C'de sertifika sürecinden geçmiş durumda. 2210132C koduyla Aralık ayında piyasaya çıkacak modelin bazı teknik özellikleri sızdırıldı.

Xiaomi 13 Pro, iPhone 14 rakibi olarak geliyor!

Xiaomi 13 Pro modeli, bir önceki nesil ile aynı olan 120 watt'lık hızlı şarj ile donatılacak. Bu yüksek değer günümüz için halen yeterli gibi görünüyor. Bu şarj değeriyle yaklaşık yarım saatte şarj olan cihazın 200 watt'lık bir teknolojiyi de sunması bekleniyor. Örneğin, iQOO 10 Pro, bu teknolojiyle piyasaya sürülmüştü.

Pil kapasitesine değinecek olursak, Xiaomi 12 Pro modeli 4000 ila 4500 mAh'lik bir pil ile gelmesi bekleniyor. Ayrıca hem Xiaomi 13 hem de 13 Pro modellerinin Qualcomm Snapdragon 8 Gen2 ile donatılacağı biliniyor. Aynı zamanda bu akıllı telefon serisi yeni işlemci ile piyasaya sürülen ilk cihazlar olacak.

Kamera modülü, Xiaomi tarafından bazı değişiklikler sunması bekleniyor. Firma tarafından henüz bir açıklama yok ancak kameranın iddialı olması beklenenler arasında. Cihazda hafif kavisli olması beklenen ve 2K çözünürlük sunan 120 Hz yenileme hızına sahip 6,78 inç AMOLED ekran kullanılabilirAyrıca, amiral gemisi modeliyle birlikte Google Android 13 tabanlı MIUI 14 sürümünün piyasaya tanıtılması bekleniyor.