Xiaomi 13 Ultra'nın bazıları için "Ultra" olabilecek sonuçları yayınlandı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi'nin tanıtırken çok şeyler beklediği modeli 13 Ultra tanıtıldı. Geçtiğimiz günlerde ilk olarak Çin'de piyasaya sürülen cihazın bazı sonuçları açıklandı. Bazıları için gerçekten Ultra olan bu sonuçlara gelin yakından bakalım.

Xiaomi 13 Ultra'nın bazıları için "Ultra" olabilecek sonuçları yayınlandı!

Çinli şirket Xiaomi, Samsung Galaxy S23 Ultra ve Apple iPhone 14 Pro Max'a rakip olarak çıkarttığı Xiaomi 13 Ultra'yı 18 Nisan'da Çin'de tanıttı. Telefonu çok yakında dünya piyasasına sürmesi beklenen şirket, bu modelden çok şeyler bekliyor. Özellikle Leica ve Sony iş birliği bu cihazı alma sebebiniz olabilir.

Adı gibi Ultra sonuçlara sahip 13 Ultra'nın test sonuçları açıklandı

Xiaomi 13 Ultra'nın küresel sürümü, büyük kameralarına ve devasa 5000 mAh piline rağmen cihaz ağırlığının dengelenmesine yardımcı olan deri bir arka kapağa sahip. Bununla birlikte, arkası cam olan telefonların, arkası deri olanlara göre termal avantajı bulunuyor.

Digital Chat Station'ın Weibo gönderisinde, Xiaomi 13 Ultra'nın oldukça iyi performans gösterdiğini, telefonun Snapdragon 8 Gen 2 işlemci, UFS 4.0 depolama birimi ve LPDDR5X RAM ile donatıldığını ortaya çıkarttı.

Xiaomi 13 Ultra, 30 derece civarındaki bir ortamda yaklaşık 30 dakika boyunca Genshin Impact oynarken ortalama 59 FPS kare hızı korumayı başardı. Genshin Impact, akıllı telefonlar için oldukça zorlu bir oyun, oyunun test sırasında ortalama güç tüketimi ise 5.5W olarak kayda geçmiş. Oyunun Full HD çözünürlükte oynandığını da hatırlatalım.

Xiaomi 13 Ultra fark yaratmaya geliyor!

Xiaomi 13 Ultra, 90W kablolu ve 50W kablosuz hızlı şarjı destekliyor. 90W kablolu şarj kullanan telefon, sadece 10 dakikada %38 pil seviyesine ulaşabiliyor ve toplamda 38 dakikada tamamen şarj olabiliyor. 50W kablosuz şarj ile sadece 10 dakikada %24 oranında şarj olabilirken, 54 dakikada ise tam şarja ulaşıyor.

Xiaomi 13 Ultra, Geekbench 6'da tek çekirdekte 1967 puan ve çok çekirdekte 5252 puan almayı başardı. Telefon sadece %5 pil kaybı yaşarken, AnTuTu kıyaslamasında 1303126 puan almayı başardı.

Digital Chat Station tarafından paylaşılan sonuçlara göre Xiaomi 13 Ultra'nın çok iyi performans gösterdiği görülüyor. Telefon piyasaya sürülüp Çin'de satın alınabilirken, küresel olarak ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.