Xiaomi akıllı perde sistemiyle evleri dönüştürüyor

Xiaomi, yeni akıllı perde sistemiyle ev otomasyonunda yeni bir sayfa açıyor. Bu yenilikçi sistem, çoklu kontrol yöntemleri sunuyor.

Xiaomi akıllı perde sistemiyle evleri dönüştürüyor

Xiaomi, yeni nesil akıllı perdesi MIJIA Smart Curtain 2'yi tanıttı. Ön siparişe açılan bu cihaz, önceki modeline göre önemli iyileştirmelerle geliyor ve kullanıcıya çeşitli kontrol seçenekleri sunuyor. MIJIA Smart Curtain 2, XiaoAI, MIJIA uygulaması, zamanlayıcı anahtar ve kablosuz uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor. Bu sayede kullanıcılar, perdeleri manuel olarak açmak zorunda kalmadan, istedikleri yöntemle kolayca kontrol edebiliyorlar. Elektrik kesintisi durumunda ise perde manuel olarak açılıp kapatılabiliyor.

MIJIA Smart Curtain 2, gelişmiş ses azaltma ve darbe emme özelliklerine sahip bir motorla donatılmış. Bu motor, 60 kg'a kadar perdeleri düşük gürültü seviyesinde (26 desibelden az) hareket ettirebiliyor. Ayrıca cihaz, özel açma ve kapama oranlarını, kademesiz hız ayarını ve elle çekme uyarlamalı hız ayarını destekliyor. Tek yönlü açma ve kapama, çift yönlü açma ve kapama, tek raylı montaj, çift raylı montaj ve üstten veya yandan montaj gibi çeşitli kurulum seçenekleri sunuyor. Ancak, L veya U şeklindeki raylar için kurulum desteklenmiyor.

MIJIA Smart Curtain 2, farklı modlarla birlikte geliyor. Kullanıcılar, uyandırma modu, uyku modu, film izleme modu ve ev modu gibi seçenekler arasından istediklerini seçebiliyorlar. Tasarımı, kolay kurulum için optimize edilmiş ve bu sayede yerinde ölçüm yapma ihtiyacı ortadan kaldırılmış. Cihazın montajı, hızlı ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Yeni akıllı perde, Xiaomi Youpin, Xiaomi Mall ve diğer perakende platformlarında ön satışa sunulmuş durumda. MIJIA Smart Curtain 2, 117 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.