Xiaomi Android 12 güncellemesi hakkında son bilgiler!

Xiaomi yaklaşan Android sürüm güncellemesi hakkında detayları aktarmaya devam ediyor. Android 12 güncellemesi köklü değişiklerle beraber sunulacak.

Xiaomi Android 12 güncellemesi hakkında son bilgiler!

Xiaomi diğer mobil markalar gibi yeni Android 12 güncellemesi üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Firma ilk olarak anavatanı Çin'de Android 12 kararlı güncellemelerini sunmaya başlamıştı.

Küresel pazarlardaki birkaç model de bu güncellemeyi almaya başladı. Bu haberimizde Xiaomi, Redmi ve Poco modelleri için Android 12 güncellemeleri hakkında en yeni bilgileri sizler için tek bir arşivde sunmaya çalıştık.

Xiaomi'nin Android 12 güncellemesi detayları

Xiaomi Android 12 güncellemesi hakkında son bilgiler! - Resim : 1

Şubat 2021'de Google, geliştiriciler için Android 12'yi duyurdu. Google, Material You tasarım felsefesinin bir parçası olarak tamamen yeni bir hızlı ayarlar paneli, modernize edilmiş widget'lar ve sistem genelinde tema revizyonu dahil olmak üzere Android 12'de bazı köklü ve kullanışlı özelliklere gittiğini açıkladı.

İlklerin telefonu Xiaomi 11T serisi

Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini Xiaomi 11T Pro'ya sunmaya başladı. Güncelleme şu anda Global pazarlardaki pilot test kullanıcıları için yayınlanmaktadır ve genel kullanıma sunulması birkaç gün sürecektir.

18 Şubat 2022

Xiaomi, Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümünü Mi 10 için yayınlamaya başladı. Güncelleme şu anda Çin'de dağıtılıyor ve diğer pazarların önümüzdeki birkaç hafta içinde bu güncellemeyi alması bekleniyor.

16 Şubat 2022

Xiaomi, Avrupa'da Xiaomi 11 Lite 5G NE için Android 12 tabanlı MIUI 13 yapısını piyasaya sürmeye başladı. Güncelleme şu anda pilot test kullanıcısı için yayınlanıyor, genel kullanıma sunulması birkaç hafta sürecek.

14 Şubat 2022

Xiaomi, MIUI 13 güncellemesini küresel olarak Redmi Note 10'a yayınlamaya başladı. Güncelleme şu anda pilot test kullanıcısı için yayınlanıyor, genel kullanıma beta süreci bittiği zaman sunulması bekleniyor.