Xiaomi, Apple iPhone'lara özel ürünlerle geliyor!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, beklenmeyen bir şekilde Apple iPhone'lara özel ürünler sunmaya başlayacak. Uygun fiyatlı ürünleriyle dikkat çeken firma iPhone'lara özel ürünleriyle de çok konuşulacak.

Xiaomi, Apple iPhone'lara özel ürünlerle geliyor!

Apple, iPhone 12 serisiyle MagSafe şarj cihazlarını tanıtmıştı. Apple, iPhone'lar için taşınabilir bataryanın sabit kalmasını sağlamak adına şarj bobinine ve MagSafe pil takımına mıknatıslar yerleştirdi. Ayrıca Apple, MagSafe ile çalışan birçok farklı aksesuar sunduğundan, iPhone'un hangi aygıtın kullanımda olduğunu anlamasına yardımcı olmak için bu ürünlerde NFC anteni de kullanıyor.

Xiaomi ve Apple aynı sektörde üretim yaptıkları için doğal olarak iki rakip firma konumundalar. Çinli şirket bu rekabeti bazen bir kenara koyup Apple için ekipmanlar üretebiliyor. Xiaomi MagSafe'e rakip olması için yeni bir kablosuz batarya çıkarttığını duyurdu.

Xiaomi uygun fiyatlı Apple ürünleri sunuyor

Firmanın sunduğu kablosuz powerbank, içerisinde 5000 mAh'lik bir pil barındırıyor. Hem USB Type-C bağlantı noktası hem de tescilli Apple şarj aleti üzerinden şarj edilebiliyor. Masanızın üzerine yerleştirip kablosuz bir şekilde cihazlarınızı da şarj edebilirsiniz.

Apple'ın MagSafe yedek bataryası herkesin beğendiği bir ürün ancak birçok insan için aşırı derecede pahalı. Cihazın arkasına yerleştirildiği için kompakt boyutlarda olması nedeniyle iPhone'ları birden çok şarj edemiyor. MagSafe'in maliyeti ise 99 dolardır. Öte yandan, Xiaomi'nin sunduğu kablosuz powerbank, şarj standı ve bataryanın kendisiyle birlikte 199 Yuan (yaklaşık 28 $) gibi uygun bir fiyatla sunuluyor.

Xiaomi, yeni nesil iPhone'lara ekipman üretecek!

Xiaomi'nin güç bankası, Apple'ın MagSafe bataryasına kıyasla çok daha ucuz. Xiaomi powerbank, Type-C portu üzerinden 20W'ta şarj edilebiliyor ve 12W'da kablolu şarj çıkışına sahip. Kablo ile şarj etmek için Type-C Lightning kablosu kullanmanız gerekiyor.

Powerbank, 2800 mAh kapasiteye ve (5V/2.4A) kablosuz değerlere sahip. Kablolu çıkış hızları ise 5V/2.4A ve 9V/ 1,3A hızlar sunuyor. Telefonunuzu kablosuz olarak 7.5W ile şarj edebilirsiniz.