Xiaomi bazı cihazlar için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı!

Xiaomi telefonlarda kullanılan MIUI ara yüzü sunduğu bazı özelliklerle kullanıcılar tarafından oldukça beğeniliyor. Ancak şirket en yeni sürümü olan MIUI 14'ü bazı cihazlar için durdurduğunu açıkladı. İşte detaylar.

Xiaomi bazı cihazlar için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı!

Xiaomi, yeni MIUI 14 güncellemeleri yayınlamaya devam ediyor. Ancak son gelen bilgilere göre şirket bazı modeller için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı.

MIUI güncellemeleri, kullanıcı deneyimini iyileştirirken sistemdeki hataları da firmanın bulup çözmesini kolaylaştırıyordu. Yapılan son resmi açıklamaya göre şirket artık MIUI 14 Beta güncellemelerini bazı cihazlara yayınlamayacak.

MIUI 14 bazı modeller için durduruluyor

Marka böyle bir karar alarak en popüler amiral gemisi Redmi akıllı telefonların bile artık MIUI 14 Beta güncellemesini almayacağını duyurdu. Xiaomi'den yapılan son resmi açıklamada, bazı akıllı telefonların haftalık MIUI 14 Beta güncellemesinin askıya alınacağını gösteriyor.

21 Nisan 2023'ten itibaren Redmi K40 Pro / Pro+, Redmi K40, Xiaomi Mi 10S, Xiaomi Mi 11 Lite 5G, Redmi K40 Gaming ve Redmi Note 10 Pro 5G artık MIUI 14 Beta güncellemelerini almayacak. Bu üzücü bir haber olsa da üretilen her akıllı telefonun belirli bir yazılım desteğine sahip olduğunu ve bu süre dolunca desteğin kesildiğini belirtmek gerekiyor.

Xiaomi bazı cihazlar için güncellemeleri durdurduğunu açıkladı!

Haftalık MIUI 14 Beta güncellemeleri durdurulacak olsa da yukarıdaki telefonlar kararlı MIUI 14 güncellemelerini almaya devam edecekler. MIUI 14 Beta'nın durdurulması, bu güncellemenin bir daha yayınlanmayacağı anlamına gelmiyor. Bir süreliğine güvenlik güncellemelerini alacak olan modeller daha sonra her zaman olduğu gibi Xiaomi EOS listesine eklenecekler.