Güncel

Xiaomi çok büyük hayal kırıklığı yarattı!

Koronavirüs vaka sayıları Hindistan'da rekor seviyelere ulaştı. Sağlık sistemini çökerten olay sonrası dev isim ülkeye yardım yaptı!

Xiaomi çok büyük hayal kırıklığı yarattı!

2019'un sonunda Çin'de patlak veren koronavirüs salgını 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına almıştı. Tüm tedbirlere rağmen Türkiye'de de vaka sayılarının 50.000'i aşmasının ardından ülkemizde tam kapanmaya geçiş yapılmıştı. Ancak bu konuda fazla tedbir almayan Hindistan, şu sıralar ağır bedeller ödüyor. Günlük 300.000 vaka sayısını geçen Hindistan'da koronavirüs yüzünden günde binlerce insan hayatını kaybediyor.

Hindistan koronavirüs konusunda Sony'den yardım aldı!

BBC'nin haberine göre; Hindistan'da salgın kontrolden çıkmış durumda. İnsanlar oksijen bile bulamayıp nefessiz kalıp ölüyor. Ayrıca ölüleri yakmak için şehirlerin belli başlı noktalarında yakma noktaları kurulmuş durumda. Aktarılan bilgilere göre ceset yakımı için bile kuyruk var. Bir Hindistanlı annesinin cesedi ile sıra gelmediği için 2 gün yaşadığını bile iddia ediyor.

Sağlık sistemi tamamen felç olan Hindistan için bugün Sony düğmeye bastığını açıkladı. Hindistan'da koronavirüsle mücadele için Sony, tam 1 milyon dolar bağış yaptığını açıkladı.

Xiaomi çok büyük hayal kırıklığı yarattı! - Resim : 1

Hindistan'da rekor telefon satışları kıran Xiaomi, POCO ve OPPO gibi markaların şu an yardım konusunda sessiz kalması ise dikkatlerden kaçmadı. Muhtemelen bu dev isimler de Sony'den sonra ülkeye yardım yapacaktır.

Salgının kontrolden tamamen çıktığı Hindistan, dünya çapında en büyük kayıpları veren ülke konumunda yer alıyor. Maalesef bu salgınla mücadele etmek için çok geç kalınmış gibi görünüyor. Umarız en kısa sürede gerekli adımlar atılır ve Hindistan'daki vakalar kontrol altına alınır.

Yorumlar
Dede
Gereksiz bir haber ve haberden daha gereksiz bir başlık olmuş. Sanki yardım etmek zorunda. En çok satış yaptığı ülke diye sanki babasının hayrına mi satın alıyor. İyi cihaz yapıyor yada fiyatı ucuz ki satın alıyor müşterisi. Kısacası saçma bir haber olmuş.
Cevapla
Cannhan
Rabbim Hidayet nasip etsin şu Hindistan halkına. Temizleneceğiz diye diye toplu olarak ganj nehrini dolduruyorlar sonrası felâket ...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.