Güncel

Xiaomi en ikonik cep telefonlarından birini Android 11'e güncelliyor!

Xiaomi popüler olan bir modeline daha Android 11 güncellemesini yayınladı.

Xiaomi en ikonik cep telefonlarından birini Android 11'e güncelliyor!

Uzun bir bekleyişin ardından Xiaomien ikonik akıllı telefonlarından biri olan modelini Android 11'e güncelliyor. Global olarak da yayınlanan güncelleme her türlü teknolojiyi bünyesinde barındıran, orta segmentin öncesi ve sonrası olarak ün yapmış olan Redmi Note 8T'den bahsediyoruz.

Xiaomi, Redmi Note 8T global ROM'u aracılığıyla cihazını Android 11'e güncellemeye başladı. Yani MIUI sürümünün adlandırılmasında “MI” harflerini içeren global ROM'lu bu akıllı cihaz sahipleri telefonlarını güncelleyebilirler.

Redmi Note 8T için güncelleme zamanı

Tabii ki My Pilot (Stable Beta) programı altında yapılan bir güncelleme olduğu için öncelikle küçük bir kullanıcı grubuna ulaşacağını ve her şeyin yolunda gitmesi halinde, ciddi hatalar da içermiyorsa My Pilot testinden geçeceğini de belirtelim. Güncelleme resmi olarak hazır ancak yinede ilk önce kullanıcılar tarafından test edilmesi gerekiyor. Hata ile karşılaşıldığında kullanıcılar bunu Geri bildirim yaparak MIUI yöneticilerine bildirebiliyorlar. Bu sayede daha az hata ile güncelleme yayınlanmış olacak.

Eğer sizlerde bu güncellemeyi cihazlarınıza kurmak isterseniz bu haberimizde resmi OTG dosyası mevcut.

Güncelleme toplam 2.3 GB yer kaplıyor ve bu bağlantıdan manuel olarak indirebilirsiniz (Kurtarma Modu formatı). Elbette, güncelleme işlemine başlamadan önce en önemli dosyalarınızın bir yedek kopyasını almanız güvenlik açısından uygun olur. Akıllı telefonunuzu işe yaramaz hale getirebilecek öngörülemeyen herhangi bir hataya karşı yedek almaktan asla sizlere zarar gelmez.

Yorumlar
Redmi note 8 (2021)
Məndə Android 11 gəlib üstündə Mui 12.5..5 idi indi 12.5.7 gəlib yeniləməmisəm hələ
Cevapla
Emre Üzel
Redmi 9 T ye neden android 11 göndermiyorsunuz Çinliler
Cevapla
Android 12
Bende Redmi note 8T ve android 12 bile kurulabiliyor. Resmi olarak android 12 kullanlyorum
Cevapla
Google Xiaomi
REDMİ 9T YE BİR ŞEY GETİRSENLER ARTIK YETER LAN GEREKSİZ OLAN TELEFONLARA HER ŞEY GETİRİYONUZ BİR TEK 9T NE VAR LAN BU TELEFONDA KÖTÜMÜ KÖTÜYSE NİYE NOTE 9 DAN İYİ??
Cevapla
Emre Üzel
Gerçekten de android 10 ile kullanıyoruz hala.
Xiaomi kullanıcısı
Çok haklısın nerdeyse 1 sene oldu daha gelmedi Android 11
xiaomi fanboyu
note 9 dan iyi değil ki
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.