Xiaomi, iki modelle daha iletişimi kesiyor [Yine mi!]

Çinli teknoloji devi Xiaomi'den kullanıcılarını üzecek haberler gelmeye devam ediyor. Firmanın üretmiş olduğu cihazların çok olması kullanıcılar için dezavantaj olmaya devam edecek gibi görünüyor. İşte detaylar.

Xiaomi, iki modelle daha iletişimi kesiyor [Yine mi!]

Xiaomi, Redmi, POCO ve BlackShark firmaları ile peynir ekmek gibi telefon üretmeye devam ediyor. Firmanın bu kadar çok sayıda telefon üretmesi kullanıcılar için uygun fiyatlı olmasını sağlarken, bir de dezavantaj sağlıyor.

Xiaomi 2 cihazı daha yarı yolda bırakıyor

Xiaomi gibi akıllı telefon üreten firmalar, cihazlarını güvende ve güncel tutmak için çok çaba harcayabiliyorlar. Bazı güncellemeler cihazlarda sorunlar çıkartsa da üreticiler hatayı bulup hemen giderebiliyorlar. Firmaların bu kadar çok telefon üretmesi güncelleme konusunda bazı cihazlardan desteğini kesmesini de sağlıyor.

Xiaomi iki modele daha desteğini kesiyor!

Xiaomi desteği biten cihazlar (EOS) listesini tekrar güncelliyor. Listeye eklenen yeni Xiaomi cihazları artık önemli güncellemeleri almayacaklar. Buna güvenlik güncellemeleri de dahil oluyor. Bu nedenle eski bir Xiaomi cihazı kullanıyorsanız telefonunuzun artık risk altında kalacağını unutmamalısınız.

Xiaomi cihazları genellikle çok güvenli olsa da daha eski cihazlar, istismarlara ve kimlik avı saldırılarına karşı daha savunmasız kalabiliyor. Bu nedenle, Xiaomi EOS listesinde bulunan bir Xiaomi cihazınız varsa, daha yeni bir modele geçmenizi öneriyoruz.

23 Ağustos 2022 tarihi itibariyle Xiaomi Mi A3 ve Mi CC9e, Xiaomi EOS listesine eklenen iki yeni cihaz oluyor. Bu cihazlar artık herhangi bir güvenlik veya MIUI güncellemesi almayacaklar. 2019 yılının Temmuz ayında piyasaya sürülen modeller, uygun fiyatlarıyla dikkat çekmişti.

Her iki modelde de 6.09 inç AMOLED panel, 48MP üçlü arka kamera ve Qualcomm Snapdragon 665 yonga seti bulunuyor.