Xiaomi kullanıcılarına şok! Bu modeller Android 12 almayacak!

Android 12 için kararlı sürümün yakında çıkması beklenirken, Xiaomi tarafında bu güncellemeyi alamayacak telefonlar da şekillendi.

Xiaomi kullanıcılarına şok! Bu modeller Android 12 almayacak!

Geçtiğimiz yıllarda güncelleme anlamında kullanıcılarını bir hayli yoran Xiaomi, sonrasındaki süreçte bu konularda daha temkinli davranmıştı. Yapılan yenilikler sonrasında telefonların ciddi sorunlar yaşadığı noktasında gelen şikayetler şirketin başını ağrıtsa da Çin merkezli şirket işin içinden çıkmayı bilmişti. Ülkemizde de hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip olan Xiaomi’nin hangi modellerine Android 12 güncellemesini sunacağı da hayli merak ediliyor. Bu sorunun cevabını fazlasıyla merak eden Xiaomi kullanıcıları haberleri dikkatle takip ediyor.

Xiaomi kullanıcılarına şok! Bu modeller Android 12 almayacak!

Ancak biz bu haberimizde Android 12 alacak olan Xiaomi modellerinden ziyade, bu güncellemeyi almayacak olan telefonlardan bahsedeceğiz. Maalesef bazı kullanıcıların yüzü gülmeyecek. Çünkü güncellemeden yararlanmayacak olan telefonların içerisinde oldukça iddialı ve çok da eski olmayan modeller de var.

Örnek vermek gerekirse Mi 9 ve Mi 9T ailesi, Android12 güncellemesi almayacak. Tabii ki bu henüz herhangi bir resmi bilgiye dayanmıyor ancak iddianın doğru çıkma olasılığı yüksek diyebiliriz. Android 12 almayacak olan Xiaomi modellerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Mi 9 serisi

Mi 9T serisi

Mi CC9 serisi

Redmi K20 serisi

Redmi Note 8 serisi

Redmi 9 serisi

Redmi 9 Prime

Redmi Note 9 / Redmi 10X 4G

POCO C3

POCO M2/ POCO M2 Reloaded