Güncel

Xiaomi para cezasına çarptırıldı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi şu anda bir para cezasına çarptırıldı. Şirket yaptığı bir reklamda öne çıkan hata sebebiyle ceza ile karşı karşıya.

Xiaomi para cezasına çarptırıldı!

Xiaomi bu aralar farklı bir dava ile uğraşıyor. Şu anda teknoloji devi haline gelen Xiaomi daha önce, müşterilere kulaktan kulağa satış yapmak için uğraşıyordu. Yıllar sonra, şirket artık eskisi gibi bir startup konumunda değil. Artık cihazlarını hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak pazarlıyor. Ancak şirketin reklamlardan biri şimdi bir ceza ile sonuçlandı.

ITHome tarafından hazırlanan bir rapora göre, Xiaomi kendi ülkesinde yanlış reklam için 20.000 ¥ (3.141 $) para cezasına çarptırıldı. Bu ceza, Çin hükümetinin piyasa denetim departmanı tarafından “Çin Halk Cumhuriyeti Reklam Yasasını” ihlal ettiği için verildi.

Xiaomi para cezasına çarptırıldı!

xiaomi

Geçen yıl şirket, Tmall'da Redmi K30 5G için bir banner reklamında hata yapmıştı. Tanıtım resminde, akıllı telefonun 'Samsung AMOLED ekran' özelliğine sahip olduğundan bahsedildi. Ancak gerçekte, cihaz bir LCD panele sahip.

Görünüşe göre afiş reklamından sorumlu kişi son resmi tekrar kontrol etmemiş. Bu hatayı yapan kişi, aslında Samsung Display tarafından sağlanan bir AMOLED panele sahip olan Redmi K30 Pro 5G'nin özellikleriyle karıştırılmış olabilir.
Xiaomi'nin o zamanlar en çok satan 5G akıllı telefonunun bilerek yanlış reklamını yapmak istediğini düşünmüyoruz. Zİra bu kadar büyük bir firma için bu bir risk olur. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorum bölümünde bize fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Yorumlar
😈🇫🇷🇳🇱DANIEL DANNY SPLIT🇳🇱🇫🇷😈
BU SUANA KADAR DUYDUGUM EN GUZEL HABER.
Cevapla
😈🇫🇷🇳🇱DANIEL DANNY SPLIT🇳🇱🇫🇷😈
XIAOMI BERBAT,XIAOMI TAM BIR ÇÖP.
Cevapla
😈🇫🇷🇳🇱DANIEL DANNY SPLIT🇳🇱🇫🇷😈
💩💩XIAOMI💩💩
Cevapla
Bruh
🖕🖕🖕🖕
😈🇫🇷🇳🇱DANIEL DANNY SPLIT🇳🇱🇫🇷😈
💩💩XIAOMI💩💩
Cevapla
Erkin
Olur öyle şeyler ya. İnsanız sonuçta hatamız olmayacak diye bir şey yok. Ceza gereksiz bence
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.