Xiaomi sevilen Redmi modelleri için MIUI 14'ü yayınladı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi alt markası olan Redmi ile telefon piyasasında özellikle fiyat-performans alanında iyi işler çıkarıyor. Şirketten gelen son bilgilere göre eski çok sevilen modeller MIUI 14 güncellemesi alıyor.

Xiaomi sevilen Redmi modelleri için MIUI 14'ü yayınladı!

Çinli teknoloji devi Xiaomi özellikle sunduğu fiyat-performans modelleriyle çok sevilen markalar arasında. Samsung ile rekabet edebilmek için çokça cihaz çıkartan şirket bu telefonlarını güncelleyerek aradaki rekabeti arttırmak istiyor.

Redmi Note 9S ve Note Pro eski olmasına rağmen güncelleniyor

Şirketin alt firmasıyla ürettiği ve ülkemizde uygun fiyatı sebebiyle çok tutulan Note 9S ve Note 9 Pro modelleri Xİaomi'nin son ara yüzü olan MIUI 14 güncellemesini alıyor. Şirketten gelen bilgilere göre bu cihazlar için güncelleme yol haritası oluşturulmuş durumda.

Redmi Note 9 Pro ve Note 9S için yayınlanacak olan MIUI 14 güncellemesi, yazılımın önceki sürümlerine göre önemli bir performans geliştirmesi getirecek. Çinli teknoloji devinin eski sürüm MIUI 13'ün eksikliklerini yeni MIUI 14 ile kapatması bekleniyor.

Redmi Note 9 serisi için heyecanlandıran gelişme!

Resmi MIUI Sunucusu aracılığıyla gelen (yani güvenilir) son bilgilere göre Note 9 Pro için, cihazın son dahili MIUI yapısı V14.0.1.0 SJZMIXM olurken, Note 9S içinse V14.0.1.0.SJWMIXM olacak.

Bu güncellemelerin dikkat çeken bir diğer yanıysa cihazlara gelecek olan yazılımların Android 12 tabanlı MIUI 14 olması diyebiliriz. Zira şirket, MIUI 14'ü geliştirirken aslında yeni çıkan Google Android 13 işletim sistemine uyumlu olarak geliştirmişti. Ancak Xiaomi eski modellere MIUI 14'ü sunabilmek için Android 12 sistemine de ara yüzünü uyumlu hale getirdi.

Şirketin eski modeller için sunduğu bu gelişmeyi nasıl değerlendiriyorsunuz?