Xiaomi şimdi de akıllı ev cihazlarına yoğunlaştı, ütüden, süpürgeye herşey

Xiaomi, yeni robot süpürgesi S10 ve elde taşınabilir giysi buharı cihazını piyasaya sürdü. Ürünlerin özellikleri ve fiyatları teknoloji meraklılarının ilgisini çekiyor.

Xiaomi şimdi de akıllı ev cihazlarına yoğunlaştı, ütüden, süpürgeye herşey

Xiaomi, 2024 Akıllı Yaşam lansman etkinliği kapsamında Redmi Pad SE, Redmi Buds 5A, Robot Süpürge S10 ve Elde Taşınabilir Ütü Buhar Makinesi gibi yeni ürünlerini Hindistan pazarına sundu. Xiaomi Robot Süpürge S10, gelişmiş bir lazer navigasyon sistemi ile donatılmış olup, evin 360 derece haritasını çıkartabiliyor ve 8 metrelik bir tarama menzili içinde engellerden etkin bir şekilde kaçınabiliyor.

Birden fazla sensör, robotun karmaşık ortamları tanımasına ve sıkışmaları veya çarpışmaları önlemesine yardımcı oluyor. 4000Pa güçlü emiş kapasitesine sahip olan S10, sessiz, standart, güçlü ve turbo olmak üzere dört emiş seçeneği sunuyor. 300ml'lik toz haznesiyle, zigzag ve Y şeklindeki temizleme modları sayesinde temizlik daha etkili ve verimli hale geliyor. Xiaomi Ev uygulaması üzerinden çeşitli özelliklerine erişilebilen bu süpürge, Google Asistan ve Alexa desteği ile eller serbest kullanım imkanı da sunuyor.

Xiaomi şimdi de akıllı ev cihazlarına yoğunlaştı, ütüden, süpürgeye herşey

Elde Taşınabilir Ütü Buhar Makinesi ise sadece 775 gram ağırlığında olup, kolayca taşınabilir ve uzun süreli kullanımda el yorgunluğunu önler. Çıkarılabilir 160 ml su tankına sahip bu cihaz, 1300W gücünde sürekli buhar sağlayabiliyor ve ısıyı etkili bir şekilde dağıtan termostatik alüminyum döküm demir plaka ile kıyafetlerdeki kırışıklıkları başarıyla gideriyor. Ürün 26 saniye içinde ısıtma yapabiliyor ve 16-24 g/dakika buhar oranı sunan buhar modunun yanı sıra kuru ütüleme modu da mevcut.

Xiaomi Robot Süpürge S10 ve Elde Taşınabilir Ütü Buhar Makinesi, 29 Nisan'dan itibaren Hindistan'da Mi.com, Flipkart ve Amazon üzerinden ön siparişe açılacak. Bu cihazların fiyatları sırasıyla 19,999 rupi (yaklaşık 242 dolar) ve 2,299 rupi (yaklaşık 28 dolar) olarak belirlenmiş