Güncel

Xiaomi sunduğu önemli güncelleme ile artık bölge değiştirmenize gerek kalmayacak!

Xiaomi farklı bölgelerde yer alan kullanıcıların (Çin ve Hindistan hariç) bazı özellikleri kullanabilmesi için telefonlarının bölgesini değiştirmesini mecbur kılıyordu. Artık son güncelleme ile bu dönem, bazı özellikler için tarih olacak. İşte detaylar.

Xiaomi sunduğu önemli güncelleme ile artık bölge değiştirmenize gerek kalmayacak!

Özelleştirme yapmayı seven Xiaomi kullanıcıları için en sonunda iyi haberler duyuruldu. Firma tarafından sunulan son güncelleme ile telefonunuzda bölge değiştirme yöntemi ile gözüken bazı özellikler artık bütün kullanıcılar tarafından kullanılabilecek.

Xiaomi, Temalar uygulamasını güncelliyor: Özellikler herkes için geliyor!

Xiaomi'nin MIUI ara yüzü şüphesiz, bazı kullanıcılar tarafından fazla "Çinli" olarak görülüyor, bunun böyle olmasının tabi ki haklı nedenleri var. Bunların başında Çin'de sunulan özelliklerin kırpılarak Global ve diğer pazarlara sunulmaması, cihazlarda sunulan birtakım özelliklerin kapatılması, Çin'e ayrı, diğer bölgelere ayrı uygulama güncellemesi sunulması gibi birçok haklı nedenleri sayabiliriz.

Ancak yine de kullanıcıların akıllı telefonlarını özelleştirmek için çokça şey bulabileceği çeşitli özellikler sunabilen ara yüz, Google Android ortamındaki belki de en özelleştirilebilir arayüzlerden birisi olmayı sürdürüyor. Bugünden itibaren bölge değiştirme ihtiyacına başvurmadan akıllı telefonunuzun yazı tipini (karakterini) değiştirmek mümkün hale geliyor.

Xiaomi bölge değiştirmeye gerek bırakmayacak!

Xiaomi tarafından sunulan özelleştirmelerin dayanak noktası, Çinli üreticinin bir akıllı telefonuna sahip olan kullanıcıların, cihazlarının tüm temasını, aynı zamanda Her Zaman açık ekran ve simge paketlerini değiştirebildikleri yer olan Temalar uygulamasıdır. Rakipleri Samsung, Apple, Realme ve Oppo'ya kıyasla Xiaomi'nin temalar uygulaması birçok içerik üreticiye sahip.

İsteğe bağlı olarak değiştirilebilen özellikler arasında, cihazın sistem yazı tipi de va bulunuyor. Yazı tipi değişikliği, şimdiye kadar küresel düzeyde mevcut değildi ve bu özelliği kullanabilmek için kullanıcıların bölge değiştirmeye ihtiyacı vardı. Şimdiye kadar olan bu zorunluluk artık, Temalar uygulamasının 2.0.6.5 global sürümüyle tarih oluyor. En son gelen güncelleme sayesinde, kullanıcılar bölge değiştirme zorunda kalmadan, sadece uygulamayı açarak ve sistem yazı tipini değiştirebilecekler.

Xiaomi Temalar uygulamasını güncellemek için “Ayarlar> Sistem uygulaması güncellemeleri” yolu üzerinden sistem uygulamaları ile ilgili güncellemelerin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sistem güncellemeyi yaptıktan sonra yazı tiplerini istediğiniz gibi değiştirmek mümkün hale geliyor.

Yorumlar
Fyzguler
Ben bu güncellemeyi yaptıktan sonra şarjım hızlı bitmeye başladı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.