Güncel

Xiaomi, yeni CarWith'i tanıttı! Arabalar daha da akıllanacak!

Xiaomi 2024 yıllında bir aksilik olmadığı sürece yeni elektrikli otomobilini piyasaya sürecek. Firma ise şimdiden akıllı telefonları ile bu araçların uyumunu sağlayacak projeler üzerinde çalışıyor. Detaylar bu haberimizde.

Xiaomi, yeni CarWith'i tanıttı! Arabalar daha da akıllanacak!

Xiaomi 11MIUI 13 22.2.7 geliştirme sürümü dahili beta güncellemesini bugün aldı. Bazı kullanıcıların bağlan ve paylaş ayarlarında, Xiaomi cep telefonu gibi görünen CarWith adlı bir işlevle karşılaştılar. Xiaomi'nin sunduğu Araba-makine ara bağlantı işlevi geliyor.

Nedir CarWith?

Tanıtıma göre cep telefonu ile araç CarWith üzerinden bağlanıyor ve cep telefonundaki navigasyon, müzik, telefon ve diğer uygulama servisleri aracın merkezi kontrol ekranından kullanılabiliyor.

Bu fonksiyon henüz global olarak mevcut değil ve destekleyen modeller henüz açıklanmadı. Bu özellik şu anda geliştirilme aşamasındadır. Bir kullanıcı @nightyeyemao'nun bulduğu bilgilere göre fonksiyona Akıllı Araba Bağlantısı deniyor ve ayrıca araç içi modda görünen uygulamanın bir ekran görüntüsünü de yayınladı.

Xiaomi, geçen yıl otomobilin üretimini resmi olarak duyurmuştu ve 2024'ün ilk yarısında resmi olarak seri üretime geçmesi bekleniyor. Akıllı bir otomobil olarak, Xiaomi cep telefonları ile olan bağlantı, doğal olarak, olması gereken ve firmanın böyle bir uygulamayı geliştirmesi gereken zorunlu bir durum.

MIUI 13'ün piyasaya sürülmesiyle, Xiaomi ayrıca MIUI'nin daha fazla cihaza genişlemesine işaret eden üç kişisel, aile ve kurumsal senaryoyu kapsayan MIUI Watch, MIUI Home, MIUI TV ve Xiaomi Mixiang'ı da piyasaya sürmüştü. Firma bu sayede arabalarda da akıllı teknolojik çözümleri kullanıcılarına sunmuş olacak.

Yeni işlev ve Xiaomi'nin akıllı arabası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.