Xiaomi yeniden bazı cihazların fişini çekiyor!

Xiaomi sunduğu üst düzey cihazlar ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Firma bu ayın başlarında yeni katlanabilir cihaz, akıllı bir saat ve kulaklık tanıtmıştı. Çinli dev, akıllı telefonlarda ise bazen yüzü gülmeyen firmalardan olabiliyor. İşte detaylar.

Xiaomi yeniden bazı cihazların fişini çekiyor!

Xiaomi, MIUI 14 arayüzünü geliştirmeye devam ederken, yeni MIUI 13 güncellemelerini de yayınlamaya ve bu güncellemeler ile kullanıcı deneyimini iyileştirmeye devam ediyor. Ancak firmanın bazen yetişemediği cihazlar olabiliyor. Bu haberimizde Xiaomi'nin yetişemediği cihazlar hakkında detayları aktarıyoruz 

Bazı Xiaomi cihazları için kötü haber

Yapılan son resmî açıklamaya göre şirketin bazı cihazlara daha fazla MIUI 13 Beta güncellemesi yayınlamayacağı açıklandı. Belirlenen cihazlar için üzücü bir haber olduğunu biliyoruz ancak her cihazın belli bir kullanım ömrü olduğunu unutmayalım. Peki hangi cihazlar artık MIUI 13 Beta güncellemesi almayacak?

Xiaomi'nin açıklamasına göre belirtilen cihazlar artık 31 Ekim 2022 tarihinden itibaren MIUI 13 Beta güncellemelerini almayacak. Bu hayal kırıklığı yaratan bir haber olsa da belli bir süre sonra her cihaz için yazılım desteği en nihayetinde sonlandırılıyor. Aşağıda belirtilen cihazlar 31 Ekim'e kadar güncellemeleri almaya devam edecekler ancak bu tarihten sonra MIUI 13 Beta güncellemeleri cihazlar için kesilecek.

Xiaomi bazı cihazlar için artık desteğini kesiyor!

  •  Xiaomi Mi 10 Ultra (cas)
  •  Redmi K30S Ultra (Mi 10T/Pro – apollo)
  •  Redmi K30 Ultra (cezanne)
  •  Redmi Note 9 Pro 5G (Mi 10T Lite – gauguin)
  •  Redmi Note 9 5G (Redmi Note 9T – cannon)
  •  Redmi Note 9 4G (Redmi 9T – lime)
  •  Redmi 10X Pro (bomb)
  •  Redmi 10X 5G (atom)

MIUI 14 arayüzünün tanıtımı yaklaşırken bazı cihazlar için bu tür haberleri Xiaomi'den duymak normal olabilir. Zira birçok firma eski cihazlar için desteği kesebiliyor. MIUI 13 Beta güncellemeleri durdurulacak cihazlardan olan Xiaomi Mi 10 Ultra ve Redmi K30S Ultra cihazlarından herhangi birini kullanıyorsanız endişelenmeyin. Çünkü bu iki cihaz, bir sonraki MIUI arayüzü olacak olan MIUI 14'ü alacak ve cihazlar için bu son büyük arayüz güncellemeleri olacak. Daha sonra ise Xiaomi EOS listesine eklenecekler.