Xiaomi yenilenen tasarımıyla MIUI 14'ü Redmi Note 10 serisine sunuyor!

Xiaomi'nin fiyat-performans alanında zirvelere ulaştığı model olan Redmi Note 10 serisi yenilenen MIUI 14 ara yüzüne kavuşuyor. Şirketin sunduğu yazılım güncellemesinin gelin detaylarına yakından bakalım.

Xiaomi yenilenen tasarımıyla MIUI 14'ü Redmi Note 10 serisine sunuyor!

Xiaomi geçtiğimiz günlerde Redmi Note 10 serisinin de MIUI 14 güncellemesini alacağını duyurmuştu. Şirket tarafından yapılan bu duyurunun ardından Note 10 serisi güncellenmeye başladı.

Küresel ve Hindistan bölgeleri için yayınlanan yeni MIUI 14 güncellemeleri, cihazlara bir dizi yeni özellik ve iyileştirme getirirken, performans olarak daha üretken bir deneyim vadediyor.

Redmi Note 10 serisine MIUI 14 geliyor

Bu güncellemeyle birlikte, yenilenmiş tasarım dili, yeni süper simgeler, hayvan widget'ları ve gelişmiş güvenlik özellikleri dahil olmak üzere akıllı telefona bir dizi yeni özellik ve iyileştirme geliyor.

Xiaomi sevilen modele yeni ara yüzünü sunuyor!

Redmi Note 10, 2021 yılında piyasaya sürüldü. Kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 ile çıkan cihaz şu ana kadar bir Android ve bir MIUI güncellemesi almıştı. Cihazın Android 13 güncellemesini işlemcisi eski olduğu için alamayacağını hatırlatalım. Yeni güncellemenin yapı numarası ve detayları şu şekilde;

V14.0.3.0 SKGINXM ve V14.0.3.0 SKGMIXM.

[MIUI 14] : Hazır. Kararlı. Canlı.

[Öne Çıkanlar]

  • MIUI artık daha az bellek kullanıyor ve çok daha uzun süreler boyunca hızlı ve duyarlı olmaya devam ediyor.
  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.

[Temel deneyim]

[Kişiselleştirme]

  • Detaylara verilen önem, kişiselleştirmeyi yeniden tanımlıyor ve onu yeni bir seviyeye taşıyor.
  • Süper simgeler, Ana ekranınıza yeni bir görünüm kazandıracaktır. (Süper simgeleri kullanabilmek için Ana ekranı ve Temaları en son sürüme güncelleyin.)
  • Ana ekran klasörleri, en çok ihtiyaç duyduğunuz uygulamaları öne çıkararak onları yalnızca bir dokunuş ötenizde tutar.

[Daha fazla özellik ve iyileştirme]

  • Ayarlar'da arama artık daha gelişmiş. Sonuçlardaki arama geçmişi ve kategoriler ile artık her şey çok daha net görünüyor.
[Sistem]
  • Android güvenlik düzeltme eki Ocak 2023'e güncellendi. Arttırılmış Sistem güvenliği.