Güncel

Xiaomi'de beklenmeyen işten çıkarım!

Çinli teknoloji devi Xiaomi beklenmeyen bir işten çıkarma ile gündeme geldi. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Xiaomi'de beklenmeyen işten çıkarım!

Bu tür değişiklikleri takip eden Çin platformlarına göre, Xiaomi Technology'nin kurucu ortağı ve CEO'su Lei Jun, bir yan şirkette başkanlık pozisyonunu boşalttı. Bu aralar büyük teknoloji şirketlerinin işten çıkarımlar yaptığı bir gerçek. Bu kapsamda bir işten çıkarım da Xiaomi cephesinden geldi. Dijital ödemeler ve cüzdanlar gibi tüketici finansmanı operasyonlarıyla ilgilenen bağlı bir şirket olan Airstar Digital Technology'nin bir bölümü olan Xiaomi Electronic Software Company'den istifa edecek.

Xiaomi'de beklenmeyen işten çıkarım!

Xiaomi'de beklenmeyen işten çıkarım! - Resim : 1

Bu, son altı ay içinde yürütme içinde gerçekleşen ikinci büyük hamle. Yaşam tarzı ürünleri için e-ticaret platformu olan Xiaomi Youpin'den Nisan ayında istifa etti. Aynı kuruluşun yöneticisi olan Lin Bin de istifa edecek ancak ikisi de şirketteki hisselerini elinde tutacak. Xiaomi'nin Halkla İlişkiler departmanı, bunun Xiaomi'nin yan kuruluşları için normal bir iş olduğunu ve iç yönetimlerini ve süreçlerini kolaylaştırmak için yapıldığını belirtti.

Xiaomi CEO'sunun ilgisini mobil teknolojiden elektrikli araçlara kaydırdığı bildiriliyor. Bir hafta önce Jun, Xiaomi'nin yol otomobillerine yönelik iddialı planlarını kendisi açıkladı. Şu anda Ar-Ge departmanında çalışan 1000'den fazla kişi var ve beklentiler iki yıl içinde gelen ilk Xiaomi elektrikli aracı üzerinde yoğunlaşmış durumda.  Bu kapsamda elektrikli araç cephesinde kendini kanıtlamaya çalışan şirket çalışmalarını sürdürüyor.

Yorumlar
Arzu
Vatsap tan sesli aramalarda sesim karşıya gitmiyor
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.