Güncel

Xiaomi'den MIUI Güncellemeleri hakkında yeni karar!

Xiaomi MIUI'nin geliştirilmesi ve güncellenmesi hakkında ciddi değişikliklere gidiyor. Firma kullanıcılara daha sorunsuz ara yüz sunabilmek için bazı değişiklikler yapıyor. İşte detaylar.

Xiaomi'den MIUI Güncellemeleri hakkında yeni karar!

Xiaomi, son 12 yılda MIUI'nin toplam 545 geliştirme sürümü çıkardığını söyleyerek “MIUI Sistem Sürüm Ayarlamaları”nı tüm cihazları için tanıttı. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için Xiaomi, MIUI geliştirme sürümlerini daha da geliştirecek. Ayrıntıları bu makalemizde bulabilirsiniz.

Kısaca MIUI Sistem sürüm ayarlamaları

  • Android 13 tabanlı MIUI ile başlayarak MIUI, “geliştirme sürümü” ve “resmi sürüm”e daha da odaklanacak;
  • MIUI geliştirme sürümü haftalık olarak güncellenmeye devam edecek ve resmi sürüm kullanıcı kullanımına göre yayınlanacak. Geliştirme yoluyla yeni özellikleri test edecek, kullanıcı geri bildirimlerini toplayacak ve MIUI'yi daha iyi hale getirmek için kullanıcılarla birlikte çalışılacak. Bu sonuçlar en sonunda resmi sürüm aracılığıyla tüm kullanıcılara resmi olarak yayınlanacaktır.
  • Geliştirme ve üretim sürümleri (Developer ve Production), verileri temizlemeden sürümler arasında kademeli olarak geçiş yapılabilecek.

Firmanın konu hakkında yaptığı açıklama görselde verilmiştir.

Xiaomi'den MIUI geliştirme hakkında önemli kararlar açıklandı!

MIUI geliştirme modeline yükseltildikten sonra her sürümün kullanıcı deneyimi aşağıdaki gibi değişecek:

  • Halihazırda dahili betanın MIUI geliştirme sürümünü kullanan kullanıcılar, Android 13 tabanlı MIUI'yi alırken ve yükseltme yaparken, verilerini temizlemeden otomatik olarak yeni "geliştirme sürümüne" geçebilecekler;
  • MIUI geliştirme sürümünün genel beta sürümünü kullanan kullanıcılar, Android 13 tabanlı geliştirme sürümüne yükseltildiklerinde, verileri temizlenmeden otomatik olarak yeni "geliştirme sürümüne" geçecekler;
  • Halihazırda MIUI'nin kararlı sürümünü kullanan kullanıcılar, Android 13 tabanlı MIUI aldıklarında ve verileri temizlemeden yükseltme yaptıklarında otomatik olarak "üretim" sürümüne geçecekler.

Xiaomi, bu yeni özelliklerin ve optimizasyonların önce bir geliştirme sürümü olarak yayınlanacağını, daha sonra güvenilir özellikler ve kararlılıkla ilgili herhangi bir sorun bulunmadığı takdirde resmi sürümler için yayınlanacağını söylüyor. Ayrıca Xiaomi, MIUI geliştirme sistemi sürümünün, sorun geri bildirimi ve test için az sayıda kullanıcıya sağlanan bir test sürümü olacağını da açıkladı.

Xiaomi'nin MIUI'yi geliştimek için atmış olduğu bu adımı nasıl buluyorsunuz?

Yorumlar
Sıradan biri
Keşke gelmeseydi cihazım daha 1.5 sene oldu piyasaya sürüleli ve kasmalar donmalar bu güncellemeden sonra başladı ayrıca batarya ömrü baya bi kısaldı oyunlardaki verimi düştü cihazın bi dahaki cihazım asla xiaomi olmayacak pişman ettirdi
Cevapla
Admin
Ne zaman gelecek redmi niye 8 proya
Cevapla
İbrahim
Güncelleme ne zaman gelecek
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.