Güncel

Xiaomi'den sürpriz Türkiye kararı!

Xiaomi işlerin hayli yolunda gittiği Türkiye pazarında sürpriz bir karara imza attı. Çinli üretici ülkemizdeki üst düzey yönetici kadrosunda değişikliğe gitti.

Xiaomi'den sürpriz Türkiye kararı!

Türkiye'de en çok telefon satan markalardan biri olan Xiaomi vites büyütüyor. Hali hazırda ülke pazarında Samsung ile rekabet halinde olan Çinli şirket, üst düzey yönetici kadrosunda geçmişinde Samsung kariyeri bulunan bir ismi getirdi.

Xiaomi Türkiye Ülke Ürün ve Satış Direktörü olarak görev yapan İrfan Öztürk, 13 Ocak tarihi itibariyle Xiaomi Türkiye Ülke Müdür Yardımcısı olarak görevine devam edecek. Öztürk, çalışmalarını Xiaomi Türkiye Ülke Müdürü Usher Liu'ya raporlayacak.

Xiaomi, Türkiye yönetiminde üst düzey atama

2007 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olan İrfan Öztürk, Samsung Türkiye'de çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra uzun bir süre tablet-bilgisayar ve telefon kategorilerinin Ürün Müdürü olarak görev yaptı.

Samsung'taki kariyerinin ardından Samsung'un yetkili satış kanalı Doruk İletişim'de E-Ticaret Müdürü olarak görev aldı. 2018 yılında Ülke Ürün ve Satış Müdürü olarak Xiaomi Türkiye’de göreve başlayan Öztürk, Xiaomi Türkiye’nin ilk çalışanı olarak Türkiye operasyonunun kurulması sürecinde önemli görevler üstlendi. 2019 yılında Ülke Ürün ve Satış Direktörü görevine getirilen İrfan Öztürk 13 Ocak 2021 itibariyle Xiaomi Türkiye Ülkü Müdür Yardımcısı oldu.

Yorumlar
Bahadır Ömer Hamamcıoğlu
Xiaomi Amerika Birleşik devletlerinde yasakladı gerek yok artık diğer markalar a yöneldim. Yüksek özellikli ve ucuz cep verdiler şimdi iPhone gibi fiyat ayarlaması yapıyorlar. Bazı ceplere Android ve MIUI güncellemesini keserek ceplerinizi yeniletmek istiyorlar. Çok uyanıklar.
Cevapla
Bekir
Sürpriz diyince bedavaya telefon verecek zannettim. Bana ne amk müdür yardımcısından bana ne faydası var.
Cevapla
Alper
Xiaomi önce Google rehber den kurtulup miu dialer getirsin mi note 10 lite ekran sürekli aramada açık kalıyor kapandığı Zaman açılmıyor 3 kuruş fazla verin Huawei alın ha Yok benim param çok derseniz iPhone dan şaşmayın gerisi hikaye
Cevapla
Fakri
Nedersin be şayomi en gözel tilfondur gadasını aldığım.
Cevapla
Udi
Hayırlı olsun zamsunga
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.