Xiaomi'den yeni akıllı tartı modeli

Xiaomi, MIJIA Weighing Scale S200 Blue Edition'ı piyasaya sürdü. Bu yeni tartı modeli hakkında merak edilenler neler?

Xiaomi'den yeni akıllı tartı modeli

Xiaomi'nin geçtiğimiz ay piyasaya sürdüğü MIJIA Weighing Scale S200, şimdi de mavi renk seçeneğiyle satışa sunuldu. S200 model tartı, dört farklı vücut parametresini aynı anda ölçebilme yeteneğine sahip. E-şekilli ve yüksek hassasiyetli mangan çelik sensörü sayesinde son derece doğru ölçümler yapabiliyor. Sensörün minimum hassasiyeti 0.05 kg iken, tartının ölçüm aralığı 0.1 kg'dan 150 kg'a kadar çıkıyor. Ayrıca, ölçüm modlarını otomatik olarak belirleyerek kullanıcıya en verimli ölçüm deneyimini sunuyor.

Xiaomi MIJIA Weighing Scale S200, kullanıcının boy ve yaşına göre standart ağırlığı hesaplayarak, sağlıksız kilo verme yöntemlerinin yaratabileceği sağlık risklerini azaltmak için uygun kilo kontrol önerileri sunuyor. Gerçek zamanlı olarak ağırlık ve Vücut Kitle İndeksi (BMI) ölçümleri yapabilen tartı, MIJIA mobil uygulaması ile kullanıcıya haftalık, aylık ve yıllık bazda ağırlık trendleri gibi çeşitli veriler sunuyor.

Bu akıllı tartı, denge testi yapma özelliğine de sahip. Kullanıcı, tek ayak üzerinde tartıda durarak MIJIA uygulaması üzerinden vücudunun koordinasyon, stabilite ve tepki yeteneklerini değerlendirebilir. Uygulama, aynı anda 36 kişinin bilgilerini saklayabiliyor ve Bluetooth bağlantısı aracılığıyla rastgele ağırlık ölçümleri yapabiliyor, ancak bu veriler kaydedilmiyor.

Xiaomi MIJIA Weighing Scale S200 mavi renk seçeneğiyle birlikte 10 dolar fiyat etiketiyle satışa sunuluyor. Ürün, Xiaomi Mall, Xiaomi Youpin ve JD.com üzerinden satın alınabiliyor. Ancak, yeni Xiaomi MIJIA tartısının global piyasada ne zaman ve hangi fiyatla satışa sunulacağı hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor.