Güncel

Xiaomi'nin MIUI arayüzü, kullanıcı sayısında rekor kırdı!

Xiaomi MIUI arayüzü kullanıcı sayısı açıklandı. Bu gelişmeler Xiaomi'yi yükselere çıkarıyor.

Xiaomi'nin MIUI arayüzü, kullanıcı sayısında rekor kırdı!

Xiaomi yakın bir zamanda mali çeyrek raporları ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Bu haberimizde 2021 yılında markanın ne kadar gelir elde ettiği de net olarak gözüküyordu. Yeni gelen açıklamalara göre bir rekor daha var.

Son raporlarda sadece mali durum ile alakalı bilgiler değil, kullanıcı sayısı açısından da bir açıklama var. Böylece MIUI arayüzünün ne kadar çok kullanıldığı kanıtlanmış oldu.

Açıklanan kullanıcı sayısı ile Xiaomi akıllı telefon kullananların sayısını da ortaya koymuş oldu. Bu arayüzü kullanan Xiaomi akıllı telefon modelleri Redmi, POCO ve Mi mödelleri.

İşte Rakamlarla MIUI kullanıcı sayısı!

Yapılan paylaşıma bakacak olursak markanın arayüzünü kullananların sayısı aylık bazda 453.8 milyon olarak ifade edilmiş.

Rakamlara bakıcak olursak yarım milyar kişinin MIUI arayüzünü kullandığını görüyor. Kullanıcı sayısı bazında bakarsak bu sayı, markanın geçen yıl ki aynı dönemine göre %32.1 daha fazla kullanıcı kazandığını görüyoruz.

Xiaomi'nin MIUI arayüzü, kullanıcı sayısında rekor kırdı! - Resim : 1

MIUI arayüzü zaten iddialı bir arayüz. Kullanıcı sayısını da düşündüğümüzde Xiaomi, akıllı telefon satışlarında çok ileriye gitmeye başladığını açıkça görebiliyorsunuz. Yakın zamanda MIUI 12.5 geliştirilmiş sürümü de duyurulmuştu. Bu geliştirilmiş sürüm sonrasında MIUI 13 arayüzünün de gelmesi bekleniyor.

Marka bu arayüzü daha iyiye taşımak adına önemli adımlar atmaya devam edecek. Markanın akıllı telefon satışlarının yükselmesi ile bu dönemde arayüz kullanıcı sayısının da artmasına ve arayüzün daha istikrarlı olmasına vesile olmuşa benziyor.

2021 yılını çok iyi geçirdiğini rakamlarla ortaya koyan firma, 2022 yılında istikrar sürerse firmanın rakiplerinin işi biraz daha zor olacaktır.

Xiaomi hakkındaki son gelişmeleri nasıl buluyorsunuz?

Yorumlar
Kasım taş
Çin'in herşeyi sahte kasıyor lânet bir TLF Mi not 10layt
Cevapla
Ulu
Mi10t kullanıyorum efsane kafam rahat, apple dan iyiki geçmişim
Cevapla
Umit
Note 9 pro hala gelmedi güncelleme kolpacilar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.