Güncel

XP Virüs Kaynıyor!

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi aynı zamanda en tehlikeli olanı mı? Güvenlik firmalarının bile sırt çevirdiği XP için ilginç iddialar ortaya atılıyor. İşte o iddialardan bazıları.


Microsoft'un tarihteki en başarılı işletim sistemi kabul edilen XP'yi yok etme planları devam ediyor. yok etme  tarihi açıklanan XP'ye  Güvenlik firmalarının bahanesi ise Windows XP'nin yapısının güvenli olmadığı ve en çok virüsün bu işletim sisteminde bulunmasıi.

Windows 7 ile birlikte XP'yi bitirme çalışmalarını hızlandıran Microsoft insanların fikirlerini bir türlü değiştiremedi. Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemi olan XP ile ilgili yayınlanan bir rapor ise bu konudaki yuhaf durumları gösterdi.


1312251915_166504-xp-virus-kayniyor-resim.jpg

Bu rapora göre, dünya çapındaki rootkit bulaşmalarının yüzde 74'ü Windows XP'de yaşanıyor. Windows 7'de ise bu sayı yüzde 12 olarak belirtilmiş.

Avast kaynaklı bu rapora göre, Windows XP hiç de güvenlir değil. Öte yandan Windows XP'nin kullanım oranın Windows 7'ye kıyasla fazla olduğu da biliniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.