Güncel

Xperia X Performance her ülkede satılmayacak

Sony'nin yeni amiral gemisi telefonu Xperia X Performance tüm ülkelerde satışa sunulmayacak.


Sony, Mobil Dünya Kongresi’nde Xperia X serisi telefonlarla adeta gövde gösterisi yaptı. Özellikle Xperia X Performance kompakt yapısı ve Snadpragon 820 işlemcisiyle seride dikkat çeken modelde oldu. Suya ve toza dayanıklı metal bir kasanın eşlik ettiği telefon, Xperia Z6 tanıtılana kadar Sony’yi üst seviyede temsil eden model olacak.

1456207954_1456127675xperia-x-performance-colours.jpg

Xperia Z Performance tasarımı ve teknik özellikleriyle beğeni toplayan bir telefon oldu, fakat gelen haberler telefonu sabırsızlıkla bekleyen kullanıcıları üzebilir. Xperia X Performance Amerika’da ön kayıt almaya başladı. Sony İngiltere'den yapılan açıklama ise telefonun dünyanın bir diğer önemli pazarı İngiltere’de ise satışa sunulmayacağını gösterdi. Xperia X ve Xperia XA modelleri ise İngiltere’de kullanıcılarla buluşacak.

Sony’nin üst seviye telefon için nasıl bir pazarlama gerçekleştireceği şimdilik bilinmiyor, fakat Xperia X Perfomance’ı her ülkede görmeyebiliriz. Xperia Z5 ailesinin henüz yeni bir seri olması ve seri içerisinde Xperia Z5 Compact’ın bulunması Sony’yi bu pazarlama stratejisine itmiş olabilir. Xperia X Performance’ın ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı birkaç içerisinde netleşecektir. 


 
                              
                                
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.