Güncel

Yahoo Messenger kapandı

İnternet dünyasının en eski mesajlaşma programlarından biri olan Yahoo Messenger resmen tarihe karıştı.


Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız kapanma haberi gerçekleşti ve bir döneme damgasını vuran Yahoo Messenger resmi olarak kapandı. 17 Temmuz'da kapanacağı açıklanan Yahoo'nun anlık mesajlaşma programı Messenger kapatıldı. Yahoo Messenger, kullanıma sunulduktan 20 yıl sonra kapandı. Haziran başında kapatılacağı bir blog gönderisiyle duyurulan hizmet, Yahoo Mail ve Fantasy hizmetlerini etkilemeyecek. Şirketin blog gönderisinde paylaştığı bilgiye göre, kullanıcılar Yahoo'nun Squirrel adını taşıyan ve iOS ile Android'de kullanılabilecek yeni mesajlaşma uygulamasına aktarılacak

Bir döneme damgasını vuran ve özellikle ABD'de çok yaygın olarak kullanılan Yahoo Messenger resmen tarih oldu. Bir dönem herkesin Yahoo ID'sinin olduğu internet ortamında ICQ ve MSN Messenger gibi uygulamaların yaygınlaşmasıyla eski popülerliği kalmayan platform, uzun süredir atıldı ve az kişi tarafından kullanılıyordu.

Yahoo ID'leri artık Squirrel'e aktarılacak ve Squirrel, iOS ve Android üzerinde çalışacak. Aile, arkadaş ve iş gruplarıyla mesaj, fotoğraf, link ve diğer medya içerikleri paylaşılabilecek. Şirket, Squirrel'in testlerine mayıs ayında başladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.