Hayal gücü, doğru açı ve biraz da espri gücüne dayalı bu pozlar sizi şaşırtacak...

Bir internet sitesi olan 9Gag üzerinden bir kullanıcı tarafından paylaşılan bu fotoğraf, sosyal medyaya damgasını vurdu.

Paylaşılan fotoğraftaki "Bu kedi aşağı mı iniyor yoksa yukarı mı çıkıyor?" tartışmaları sosyal medyada insanları ikiye böldü. Bir grup tarafından aşağı indiği iddia edilirken başka bir taraf yukarı çıktığını kanıtlamaya çalışıyor. Fotoğrafa ilk baktığımızda kedinin ayaklarının gözükmesi, merdivenin sonundaki ışık ve merdiven basamaklarındaki çıkıntılar aşağı indiğini gösterirken, bir diğer grup kedinin hareketlerine bakarak yukarı çıktığını kanıtlamaya çalışıyor.

Bazı uzmanlar tarafından yapılan açıklamaya göre kedinin kuyruğunu kullanış biçimine bakarak kedinin basamakları çıktığını söyleyebiliriz. Kedinlerin basamak tırmanırken vücut dengelerini sağlamak amacıyla kuyruğunu salladığını söyleyen uzmanlara karşı çıkan bir mimar basamakların duvara bitişiklikleri ve çizgilerin yönlerine bakarak kesinlikle kedinin basamaklardan aşağı indiğini iddia ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.