Güncel

Yanan iPhone 6 adamın bacağını feci şekilde yaktı

Apple iPhone 6 cepte yanarak üçüncü derecede yanığa sebep oldu.

Yanan iPhone 6 adamın bacağını feci şekilde yaktı

Avustralya Sydney’de yaşayan 36 yaşındaki bir bisiklet sürücüsü, bisikletiyle düşmesi sonucunda iPhone 6 marka akıllı telefonu cebinde patladı. Sydney yönetim danışmanı Gareth Berrak, iPhone 6 patlaması ile yaralanan kişinin amatör bir bisiklet binicisi olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz Pazar öğleden sonra Avustralya'nın Manly Barajı yakınlarında yalnız olarak bisiklet süren Gareth Clear kişi, küçük bir düşme tehlikesi geçirdi ve bu düşme sonucunda vücudunda birkaç çizik oluştu. Ancak, onun Clear'ın sağ arka cebinde bulunan iPhone 6 bir pil arızası yaşadı ve erimeye başladı.

Arkasından çıkan duman ve acı ile birlikte Clear, ilk önce bir şaşkınlık yaşadı. Daha sonra eiyerek deriye yapışan telefonu çıkarmaya çalışan Clear parmaklarının yandığını ve darbe ile telefonu bedeninden ayırdığını söylüyor.

Claear’ın sağ baldırı üçüncü derecede yandı ve şuanda hastanede tedavi görüyor. Düşme anındaki darbe küçük olmasına rağmen bu aşınma lityum-iyon pilin alevlenmesi için yeterli olmuş gibi görünüyor.

Aşağıda ve sonraki sayfalarda yaralıya ait görselleri inceleyebilirsiniz.

1470140080_01.jpg
1470140116_04.jpg
1470140151_03.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.