Güncel

Yandex Müzik sektörüne de el attı!

Yeni arama motoru Yandex müzik sektörüne giriyor.


Rusya'da milyonlarca kullanıcısı olan Yandex, yeni arama motorumuz Google Analytics'e rakip olarak çıkarttığı metrica'dan sonra şimdi de müzik sektörüne giriş yapıyor.

Yeni arama motoru farklılıklar olarak tabir edebileceğimiz bir çok yeniliği gözler önüne seriyor. Google ile kıyaslanmalarını pek doğru bilmeyen şirket çalışanları, Türkiye'de alternatifi olmayan, iş çözümleri ürettiklerini sölediler. Yandex bir çok yeniliği ile birlikte kullanıcılar tarafından Türkiye'de tercih edilmeye başlandı bile. Çok değil 1 2 hafta önce Türkiye'de TV reklamlarında da boy göstermeye başlayan Yandex çok iyi bir giriş yaptı diyebiliriz.

1332503538_yandexmusicplayericon1332496381.png
Şimdilerde Yandex'in yeni projesi ise MÜZİK kategorisi oldu. Yandex, Turkiye'de 26 Mart'ta muzik servisini duyuracak. Bu servis ile birilkte, yasal bir sekilde, ücretsiz olarak 170 bin yerli sarkiyi dinleyebileceksiniz.

Yeni servis, 23 Mart 2012 tarihinde Moskova'da Yandex merkezinde gerçekleştirilen basın toplantısında tanıtıldı. Rusya pazarında lider olan ve geçtiğimiz yıl Türkiye'ye açılan firma artık kullanıcılara arama satırında ismini yazdıkları herhangi bir şarkıyı anında dinleme hizmeti sunuyor. 26 Mart 2012 tarihinde hizmete girecek olan serviste telif hakkı ödenmiş 170.000 Türkçe, 2,5 milyon yabancı şarkı bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışı telif kuruluşları ile anlaşmalar yapan firma bu hizmetin içeriğini zamanla artıracağının da altını çiziyor.

Yandex neden Türkiye'ye yatırım yapıyor?

1332503594_yandex.jpg
Türkiye şuanda 35 milyon internet kullanıcısı ile büyük bir pazar olan bir ülke, aynı zamanda yüzde 68 hızla büyüyor ve şu anda internette 4 milyardan fazla Türkçe sayfa bulunuyor.Hali hazırda Yandex şuanda Türkiye'de web, resim, video ve haber arama, e-posta, trafik bilgisi, web master'lar için özel hizmetler, reklam ve farklı diller arasında çeviri hizmetleri sunuyor, bunların yanına her gün yeni bir yenilik katacağını duyurdu.

*Çok yakında sesli arama özelliğinin de geleceğini hatırlatalım.
Yorumlar
efe
bi haber yapmışsınız lafa kırk takla atlatmışsınız direk deyin adamlar şunu yapmış diye bu ne maskaralıktır arkadaş
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.