Güncel

Yapay zeka destekli MEB Asistan kullanıma sunuldu

Milli Eğitim Bakanlığı, kullanıcı sorularını yanıtlamak için geliştirdiği MEB Asistan'ı kullanıma sundu.


Yapay zekanın farklı alanlarda kullanımı giderek yayılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve CBOT tarafından geliştirilen MEB Asistan kullanıma sunuldu. Yapay zeka destekli sanal bir asistan olan MEB Asistan, kullanıcıların sordukları sorularla öğrenerek daha da gelişecek.

Yapay zeka destekli MEB Asistan kullanıma sunuldu

MEB Asistan'ın duyurusu 18 Ağustos 2020 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın YouTube kanalında yapılan bir canlı yayınla gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da katıldığı canlı yayında MEB Asistan hakkında bilgiler verildi.

Yapay zeka destekli sanal asistan çalışmalarına bu yılın Nisan ayında EBA Asistan ile başlayan bakanlık, MEB Asistan ile çıtayı bir adım daha ileri taşıyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen sanal asistan, öğrencilerin, velilerin ya da birçok kişinin Milli Eğitim Bakanlığı'na ulaşması sağlanıyor.

Kişiselleştirilebilir bir deneyim sunan MEB Asistan, meb.gov.tr internet sitesinde kullanılmaya başlandı. Sanal asistanı kullanmak için internet sitesine girmek ve sağ altta görülen MEB Asistan ikonuna tıklamak yeterli.

Bugün gerçekleştirilen sanal asistan canlı yayınını aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.