Japon uçuş görevlisi üniforma özel pazar kavramını tanımlar. 2010 yılında bu ürünler karaborsa popülaritesinin zirvesindeyken, 10.000 dolardan fazla fiyatlarla satıldı.

Japonya Havayolları iflas ettiğinde, uçuş görevlilerine havayolunun adını kirletmemeleri için üniformalarını herhangi bir alıcıya satmaları kesinlikle yasaklandı. İkinci el üniformalar yüksek fiyat etiketleriyle alıcı buluyor. Bu giysilerin en büyük alıcıları ise genelevlerdir.

Boston Maratonu’ndan kazanılan gelirler hayır kurumuna bağış yapılır. Bu yüzden de yarış sırasında giyilecek giysiler yüksek ücretlerle fiyatlandırılır. Bu giysiyi gayri resmi yollarla 500-5.000 dolar arasında alabilmeniz mümkün.

Her önlük gerçek sahibinin yaşı, cinsiyeti ve sağlık ayrıntıları ile ilişkilidir. Yani bu yollarla alacağınız önlüğün yaş grubunuzla çarpık olmaması gerekir. Online önlük elde etme, açıkçası yarış organizatörleri tarafından yasaklanmıştır. Bu kuralı ihlal eden koşucular diskalifiye edilerek cezalandırılmaktadır.

Özellikle işlem görmemiş, taze uzun saçlar kuaförler tarafından oldukça aranan nesnelerdir. Daha önce ülkemizde de kuaförlerin saç satın aldığını duymuşsunuzdur. Hatta bazı ülkelerde genç kızlar ekstra bir gelir elde edebilmek için saçlarını uzatıyorlar. Bu işte dünyanın en büyük ihracatçısı Hindistan’dır. Chicago’da bir kuaför’e gelen gerçek bir saç 150.000 dolara alıcı bulmaktadır.

Köpek ya da kedi gibi evcil hayvan beslemeye alışkınız. Fakat egzotik bir canlı olan Malay Su Monitör Kertenkele sahibi olmak biraz garip gelebilir. Egzotik hayvanların bugünün dünyasında hatırı sayılır bir ticareti var. Maalesef çoğu yasadışı yollarla alıcı buluyor. Aynı zamanda bu ticaret artık Facebook ve Twitter’da yapılacak kadar ileri boyuta ulaşmış durumdadır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.