Güncel

Yaşına bakmayın o bir Microsoft Office uzmanı!

Pakistanlı 6 yaşındaki Hamza Shehzad, Dünyanın en küçük Microsoft uzmanı oldu.

Yaşına bakmayın o bir Microsoft Office uzmanı!

1980 ve öncesi doğan kişilerden biri olarak teknolojinin bu kadar gelişeceğini ve insanları [irçok yönden etkileyeceğini söyleseler inanmamız güç olurdu. Bizler 20 veya 30 yaşında akıllı telefonlar ile ilk defa tanışırken birçok şanslı çocuk doğduğu anda akıllı telefonlarla haşır neşir oluyor. Bu çocuklardan biride Pakistanlı Hamza Shehzat. Ama onun durumu diğerlerinden çok farklı.

1432123338_img20150520145557.jpg

Hatırlarsanız Microsoft'un düzenlediği sınava giren Ayan Qureshi, Microsoft'un sınavını geçen en küçük çocuk olarak tarihe geçmişti . Ayan Qureshi'nin bu rekorunu İngiltere’de yaşayan 6 yaşındaki Pakistanlı Hamza Shehzad kırdı. Microsoft Office'nin düzenlediği sınava katılarak 700 puan alması halinde Microsoft sertifikası almaya hak kazanacak olan Hamza, sınavı 757 puan alarak geçmenin yanında birde Dünyanın en genç Microsoft Office uzmanı olmuş durumda.

1432123352_img20150520145633.jpg

Babası Hamza'nın 6 yaşında olmasına rağmen teknolojiye olan ilgisinin çok daha küçükken başladığını Hamza’ya 2 yaşındayken ilk akıllı telefonunu aldığını ve 6 ay sonra da dizüstü bilgisayarına kavuştuğunu söylüyor. Bu zamana kadar sürekli teknolojiyi yakından takip eden ve kendisini sürekli geliştiren Hamza, tüm bu emeğinin karşılığını en genç Microsoft  Office uzmanı olarak almış.  Üstüne birde bir iş imkanı da sunulacak olmasını eklersek bu zeki kardeşimizin geleceğinin parlak olduğunu söylemek mümkün.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.