Güncel

Yavuz Selim Yükselir Alman Lüks Alışveriş Mağazasına Ortak Oldu

Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Yükselir, şirketinin Avrupa’nın en lüks alışveriş mağazalarından Einhorn Interiors’un yüzde 50’sini satın aldığını açıkladı.

Yavuz Selim Yükselir Alman Lüks Alışveriş Mağazasına Ortak Oldu

Yükselir Group Yönetim kurulu başkanı Yavuz Selim Yükselir yıllık cirosu 100 milyon Euro olan Avrupa’nın en büyük lüks alışveriş mağazası Einhorn Interiors’un %50’sine ortak oldu.

Petrol, enerji, havacılık, lojistik, marina, bilişim, turizm, inşaat ve canlı hayvancılık olmak üzere dokuz sektörde faaliyet gösteren ve 2007 yılında kurulan Yükselir Group Almanya Düsseldorf’ta bulunan Einhorn Interiors’a stratejik ortaklık yaptı. 

Einhorn şirketine Yükselir Group çatısı altında ortak olan Yavuz Selim Yükselir, bu mağazalarda müşterilerine özel tasarımcıları ve ekipleriyle doğrudan danışma olanağı sunacak. Einhorn’da işinde uzman iç mimarlar, ışık planlayıcıları, marangozlar, döşemeciler ve terzilerden oluşan uzman ekipler artık Yükselir Group çatısı altında Einhorn Interiors adıyla şirketi daha da büyütmek için yola devam edecek.

1449855081_yuksel20151016einhorn-4-kopya.jpg

Düsseldorf’un en lüks alışveriş mağazası Einhorn; Fendi, Trussardi ve Prada gibi ünlü üreticilerden çok değerli kumaşlar, halılar, ince tasarımlı aksesuarların satışıyla dikkati üzerine çeken Einhorn Interiors müşterilerine sunduğu tarz, asillik ve zariflikleriyle tanınıyor. 

Müşterilerine rahatlığı, konforu ve stili bir arada sunan Einhorn, butik ve kreatif çalışmaları ile yaptığı büyük ortaklıkla Almanya’da tekrardan adından söz ettirmeye başladı.

Düsseldorf’u Yükselir Group için çekici kılanın yatırımların getirisinin yüksek olması ve ticari esasların ortaklığa elverişli olması olduğunu vurgulayan Yükselir, "Burada ortaklık yaptığımız alanlar yükseldikçe aynı oranda yüksek nakit geri dönüş imkanı ve öz sermayenin çok daha yüksek oranlarda geri dönmesi söz konusu" şeklinde konuştu.

Türk şirketi Yükselir Group Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim  Yükselir petrol, gaz, enerji, inşaat, lojistik ve havacılık sektöründe faaliyet gösterdiklerini. İstanbul merkezli şirketler grubu olarak Avrupa´da 14 ülkede, aynı zamanda ABD, Rusya, Irak, İran ve Malezya’da da faaliyette bulunmanın dışında yeni fırsatlar için yatırım yapılacak ülkelerle ilgili araştırmalarının devam ettiğini belirtti.

Piyasaki dalgalanmalara rağmen Almanya Düsseldorf’un en lüks alışveriş mağazası Einhorn’a ortak olmanın hem Türkiye hem de Almaya için önemli bir ortaklık olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Selim Yükselir, "Düsseldorf’un kalbinde büyük hacimli bir ortaklık yaptık, bunun faydasını kısa zamanda alacağımızı düşünüyoruz. Güçlü mali yapımızın, dünya çapında 20.000 civarındaki çalışanlarımızın, geleceği iyi gören ekibimizin, yetişmiş ve iyi eğitimli personelimizin bize verdiği güçle Türk şirketi Yükselir Group’un adını uluslararası çapta ortaklıklar ve yatırımlar yaparak duyurmaya devam edeceğiz. Özellikle siyasi dalgalanmalardan tedirgin olan piyasanın ortaklıkları ve yatırımları olumsuz etkilediğini görmekteyiz. Ortaklığımızı yaparken karşımıza çıkabilecek tüm risklere karşı planlarımızı yaparak yatırım yaptık. Bu aşamadan sonra Yükselir Group olarak dalgalı piyasaya rağmen stratejik ortaklıklara ve yatırımlara devam edeceğiz” açıklamasında bulundu. 

 
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.