Güncel

Yemek Sepeti'nin logosu değişti! Artık kurye yok

Yemek Sepeti senelerdir kullandığı logosunda değişikliğe gitti. İşte yeni logo.

Yemek Sepeti'nin logosu değişti! Artık kurye yok

Türkiye'nin en çok kullanılan online yemek sipariş platformlarından biri olan Yemek Sepeti logosunu değiştirdi. Yemek Sepeti ve Banabi radikal bir kararla logo değişikliğine gitti. 20 yıldır kullanılan logo artık meşhur kuryeye sahip olmayacak.

Yemek Sepeti geçtiğimiz günlerde çalışanların boykot yapmasıyla meydana gelmişti. Bunun ardından şirket logoda bir değişikliğe gitti. Boykot olaylarının ardından logodaki kuryenin atılması oldukça ilginç bir tesadüf diyebiliriz.

Yemek Sepeti logosu değiştirildi! Artık kurye yok

Meşhur kurye figürünün kaldırılmasıyla kalmayıp logonun rengi de pembe ile değiştirildi. Milyonlarca kullanıcıya sahip Yemek Sepeti'nin yeni logosu internette de gündeme oturdu. Boykot olaylarından sonra logodan kuryenin atılması tartışma konusu haline geldi. Şirketin 20 yıldır kullandığı logoda değişikiğe gitme sebebi ise şimdilik belli değil. Logo eskisine kıyasla daha sade bir tasarıma sahip. Kullanıcıların aklını karıştıran tek etken ise kurye figürünün çıkartılmış olması.

Değişen logo henüz uygulamada kullanılmaya başlanmadı. Ancak şirketin web sitesinde daha yumuşak hatlara sahip font ve değişen renk ile ortaya çıkan arka plana geçildi bile. Görünüşe göre uygulamanın ya da web sitesinin kullanımı ile ilgili kullanıcıları etkileyen bir ayrıntı yok. Sadece logo değişikliği ön planda. Banabş'de ise parmak figürü kaldırıldı onun yerine sadece bir çerçeve eklendi. Siz y yeni logo hakkında ne düşünüyorsunuz? 

Yorumlar
mehmet
çok kötü
Cevapla
Furkan
Comic şans fontu bile bundan daha iyi
Cevapla
Solid
Çok şanssız bi yorum olmuş Comic Sans daha iyi olmasın
By Adsız
Çok kötü olmuş eski logo ve tasarım kat kat daha iyiydi
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.