Güncel

YemekSepeti boykot kampanyası büyüyor

Geçtiğimiz günlerde YemekSepeti boykot kampanyası çalışanlar tarafından başlatılmıştı. Twitter'da bir çok kullanıcının destek vermesiyle eylem büyümeye devam ediyor.

YemekSepeti boykot kampanyası büyüyor

Yemeksepeti ve Banabi kuryeleri, maaşlarına yapılan düşük zammı protesto etmek için eylemlerini sürdürüyor. Kuryeler üçüncü kez kontak kapattı. Şirketin İstanbul Levent’teki Genel Müdürlüğü önünde toplanan sendikalı kuryeler insanları uygulamayı silmeye ve boykota davet ediyor.

Kuryeleri temsilen Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, “Bugün Türkiye'nin dört bir tarafında Yemeksepeti'nde çalışan işçi kardeşlerim İstanbul'da başlayan ve diğer bölgelerde de yayılan bu direnişe kontak kapatarak depolarında işe çıkmayarak bu mücadeleye katılmaktadırlar” dedi.

YemekSepeti boykot kampanyası büyüyor

yemek sepeti

Nakliyat İş Sendikası Genel Başkanı Küçükosmanoğlu, eylem sırasında bir açıklama yaptı. “Bugün hak mücadelemizin, ekmek kavgamızın bugün üçüncü günü" diyen Küçükosmanoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Bugün hak mücadelemizin, ekmek kavgamızın bugün üçüncü günü. Bugün geçmiş günlere göre daha güçlüyüz. Türkiye'nin dört bir tarafında Yemeksepeti'nde çalışan işçi kardeşlerim İstanbul'da başlayan ve diğer bölgelerde de yayılan bu direnişe kontak kapatarak, bana bir depolarında işe çıkmayarak bu mücadeleye katılmaktadırlar. Bugün Ankara'da, Eskişehir'de, İzmir'de de basın açıklamaları, eylemler var. Adana'dan, Bursa'dan, Türkiye'nin değişik depolarından görüştüğümüz arkadaşlarımız da bu direnişle birlikte, bu direnişe işi yavaşlatarak dahil oluyorlar."

Eyleme destek de Twitter kullanıcılarından geldi. Bir çok Twitter kullanıcısı uygulamayı silerek YemekSepeti'ni boykot etmeye davet ediyor. Eylemler şu anda devam ediyor.

Yorumlar
Hakan
Onu silin bulun silin diye insanalara laf atmayın bugün istediğinizi aldınız insalar yemeksepetini silerse size ihrtiyaç kalır mı biraz onu düşünün bırakın sendika uğraşsın bunlarla
Cevapla
Edam Simitçi
Sendika bu kurumlardan daha eski. Kendisinden sonra kurulmus kurumlara akil verecegine, icraati kendileri yapsinlar. Elestirmek kolay, yapmak zordur. Yemeksepetini silin vb. akil vereceginize bir yemeksepetini de siz kurun. Yuksek maaslari siz verirseniz, diger firmalar da maaslari arttirmak zorunda kalirlar. Yemeksepetini batırmak isteyen sendikacılar, gereksiz zorluk cikartmak yerine serbest piyasa koşullarında özgürce rekabet edebilir. Verecekleri yüksek maaşlara herkese de örnek olurlar.
Cevapla
Ahmet
Ben olsam şirketi komple kapatırım vergi ve giderler maliyetler çok yüksek hiç iş yapmamak daha karlı
Cevapla
Hakan
Sana katılıyorum ama 2 yıl korona sebebiyle üretim yapılmadı eğer dediğin gibi bişey olursa geriye kalanlar azıtır
Matrix
Verdigi vergi ve giderler Kazancinin yaninda devede kulak kalir mahalle bakkaliyla karistirmamak lazim burayı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.