Yeni asgari ücret 1 Mayıs’ta müjdelenecek! İşte yeni zam oranı ve yeni maaşlar - Page 1

Türkiye’nin şu sıralar en önemli gündemi yaklaşan seçimler diyebiliriz. Söz konusu başabaş bir seçim olunca vaatler de ardı ardına gelmeye başladı. Emekli maaşları, ikramiyeler, ücretsiz doğalgaz derken sıra asgari ücrete geldi.

Yeni asgari ücret 1 Mayıs’ta müjdelenecek! İşte yeni zam oranı ve yeni maaşlar - Page 2

Hali hazırda Türkiye’deki asgari ücret 8500 TL seviyelerinde. Lakin son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle bu ücret birçok kişinin geçinmesine yetmiyor. Dolayısıyla asgari ücrete yeni bir zam gelmesi de kaçınılmaz oldu.

Yeni asgari ücret 1 Mayıs’ta müjdelenecek! İşte yeni zam oranı ve yeni maaşlar - Page 3

Yıl başında asgari ücrete yüzde 50 civarında bir zam gelmişti. Şimdi ise bu zamma yeni bir tanesi daha ekleniyor. Malum yaklaşan bir 1 Mayıs bayramı var. Görünen o ki asgari ücretler bu 1 Mayıs’ta çifte bayram yapabilirler.

Yeni asgari ücret 1 Mayıs’ta müjdelenecek! İşte yeni zam oranı ve yeni maaşlar - Page 4

Kulislerde konuşulan iddialara göre 1 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Memur-Sen’in bir etkinliğine katılacak. Erdoğan’ın bu etkinlikte yüzde 30’luk zam müjdesini vermesi bekleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.