Güncel

Yeni BMW X5 tanıtıldı!

Alman markası BMW, yeni nesil BMW X5 modelini kullanıcıların beğenisine sundu.


Alman markası BMW, en yeni SUV modeli olan yeni nesil BMW X5’i duyurdu.

Klasik X5 tasarımını koruyan model, genişleyen ön ızgaraları ve daha keskin tasarım çizgisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor kesinlikle. 

Daha modern bir sürüş deneyimi içiniç tasarımına yenilikler getiren BMW, 12.3 inç boyutunda iki ekran yerleştirmiş. Bu ekranlardan biri gösterge paneli işlevi görürken, diğeri de bilgi eğlence sistemi için kullanılıyor. Ön koltuklar alttan ısıtma ve otomatik olarak ayarlama gibi özelliklere de sahip olacak. Rüya gibi değil mi?

Araç şu an için maksimum 5 kişilik taşıma kapasitesine sahip olsa da aralık ayından itibaren üç koltuk sıralı bir model daha satışa sunulacağı açıklandı. Henüz nasıl bir tasarıma sahip olacak onu bilmiyoruz maalesef. Bununla birlikte araç içinde 20 hoparlör ve 1,500 watt’lık Bowers-Wilkins ses sistemi de yer alıyor.

Yeni BMW X5, iki farklı sürümü ile kullanıcıların beğenisine sunulacak. Bunlardan ilk olanı 335 beygir gücünde 3.0 litrelik turboşarjlı altı silindirli motoru bulunan ve 0’dan 100km/s hıza 5.3 saniyede çıkabilen versiyon. İkinci versiyonu ise 456 beygir gücünde 4.4 litrelik V8 motora sahip. Araç, 0’dan 100km/s hıza 4.6 saniyede çıkabiliyor. Bu iki farklı versiyonun fiyat farklı henüz paylaşılan bilgiler arasında yer almıyor maalesef.

Peki yeni BMW X5'te ne gibi özellikler var başka? Araçta kör nokta izleme, şeritten ayrılma uyarısı, ön ve arka çarpışma uyarıları, yaya izleme ve çarpma hafifletme gibi standart sistemlere ek olarak trafik sıkışıklığı asistanı, şeritte tutma yardımı, otomatik şerit değiştirme sistemi, direksiyon yardımı ve çarpışma önleyici gibi özellikler de opsiyonel olarak sunuluyor.

Henüz yeni modelin ne zaman satışa çıkacağı da paylaşılmış değil. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.