Güncel

Yeni Chromebook dokunmatik deneyimi sunacak!

Google'un 2013 yılı planlamasında dokunmatik ekranlı Chromebook'ların olduğu iddia ediliyor.


Günümüz koşullarında yanımızda sürekli bulundurmak zorunda kaldığımız telefon, tablet ve Ultrabook’ların dokunmatik kullanım deneyimi sunması ve hatta Windows 8 ile dizüstü bilgisayarlarında bu yöne doğru gelişim göstermesi, dünya devi Google’u radikal bir değişikliğe itecek gibi görünüyor.

Android işletim sistemini yanı sıra dizüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere tasarlanan Chrome OS, şu ana kadar Acer ve Samsung tarafından oluşturulan Chromebook bilgisayarlarda yer buldu. Tüketiciye sınırlı sayıda ulaşan ürünlerin satışa sadece Play Store üzerinden sağlanmakta.
1361468824_ch22373074b.jpg

Yeni yılda Play Store’da devam eden satışların yanı sıra fiziksel mağaza açmanın hesaplarını yapan Google’ın, ürünlerinde de geliştirme çalışmaları yaptığı dikkatlerden kaçmıyor. Daha önce de belirttiğimiz gibi sektörün dokunmatik kullanımına yönelmesiyle, Google’ın da dokunmatik ekranlı Chromebook hazırlığında olduğu bilgileri geliyor.
1361468837_new-acer-c7-chromebook-wallpaper-1024x576.jpg

İddialara göre yeni cihazlar Chromebook Pixel olarak adlandırılacak. Yenilikçi bir kullanıcı deneyimi sunması beklenen üründe, söz konusu konumlandırılacak Chrome OS’un da elden geçirilip dokunmatik kullanıma uygun hale getirilmesi sağlanacak. Bu sebeple işletim sisteminde radikal değişikliklerin bizleri beklediğini ön görebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.