Güncel

Yeni çıkan kitaplar

Bilişim dünyasını ilgilendiren yeni çıkan kitaplar.


UBUNTU // Atalay Keleştemur - Kodlab Yayıncılık
Bu kitap ile de Ubuntu'nun son sürümü üzerinden gidilerek en güncel bilgiler ile en geniş kapsamda bir Linux Ubuntu kullanıcısı olmanız için bütün bilgiler sunulmuştur. Ancak bu kitap, sadece dünyanın en çok kullanılan Linux dağıtımı Ubuntu'yu değil, diğer tüm dağıtımları da kullanmanızı sağlayacak önemli bir rehber niteliğindedir.

Kitapta tek bir dağıtıma bağlı kalmaksızın, A'dan Z'ye öğretici bir nitelik kazanması için Gnome ve KDE masaüstü ortamlarıyla birlikte Ubuntu ile birlikte gelen Unity de anlatılmıştır. Bununla beraber diğer dağıtımların paket yapıları, aralarındaki farklara da değinerek okuyucu bilgilendirilmiştir.
1310379886_clipboard04.jpg

ANDROID // Musa Çavuş - Seçkin Yayıncılık
Android işletim sistemi, akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olma yolundadır. Özellikle Google, TV ve navigasyon sistemlerinde de kullanılacağı için bu sistemi tanımak ve bu sistemde programlama yapabilmek bilişim sektöründe yer alan kişiye büyük avantajlar sağlayacaktır.Kitap, Android SDK'nın temelinden başlıyor ve Facebook ? Android bağlantısı gibi birçok ileri konuyu da içermektedir. Konular anlatılırken ekran görüntüleri eşliğinde çok sayıda örnek verilerek konunun ve farklı uygulamaların daha rahat anlaşılması amaçlanmıştır. Android'i merak ediyorsanız bu kitap tam size göre.

1310380051_andro.jpg

Nokia Uygulama Geliştirme // Ray Rischpater, Daniel Zucker - Pusula Yayıncılık

Yazılım geliştiriciler, yaklaşık on yıl önce piyasaya sürülen ilk Symbian ürününden bu yana, Nokia'nın ekosistemi için anahtar bir öğe oldular. O zamandan bu yana, uygulama geliştiricilerin yaratıcılığı ve becerisi sayesinde, Symbian dünyadaki akıllı telefonların çoğunluğunda kullanılan bir işletim sistemi oldu.

Qt sayesinde, Nokia uygulamalarınızı Qt kütüphaneleri, C++ ve eğer tercih ederseniz Qt Meta-nesne dilini kullanarak yalnızca bir kere yazacak ve uygulamanızı Symbian ya da MeeGo kullanan tüm Nokia akıllı telefonlar ve mobil bilgisayarlarda çalıştırabileceksiniz. Günümüzde artık bir endüstri standardı haline gelen HTML5 ile yazılmış yeni uygulamalar yaratmayı öğreneceksiniz.

1310380232_nokia-uygulama-gelistirme.jpg

Adım Adım Microsoft Excel 2010 // Curtis D. Frye - Arkadaş Yayınları
Adım Adım Excel 2010, Tüm Zamanların En Çok Kullanılan Elektronik Tablo Programlarından Biri Olan Excel'in 2010 Sürümü Hakkında Pek Çok Bilgiyi Uygulamalı Olarak Öğreneceğiniz Kolay Anlaşılır Ve Kapsamlı Bir Kılavuzdur. Bu Kitapla, Excel 2010'u Kısa Zamanda Kavrayıp Kullanmaya Başlayacaksınız. Kitabın Ekinde Yer Alan CD, Alıştırmaları Yaparken Kullanacağınız Örnek Uygulama Dosyalarını İçermektedir. Kitap İçindeki Ekran Görüntüleri İse Çalışmanızı Denetlemenize Yardımcı Olur; Ayrıca Numaralandırılmış Adımları İzler Ve Hiç Zorlanmadan Yeni Beceriler Edinirsiniz. Uygulama Dosyalarının Kullanımı Da Yeni Becerilerinizi Kolayca Pekiştirmenizi Sağlar.

1310380514_adim-adim-microsoft-excel-2010.jpg

ALGORİTMA // Kadir Çamoğlu - Kodlab Yayıncılık
Algoritma; bilgisayar programcılığı yolunda ilerlemek isteyen herkesin ilk uğrayacağı duraktır. Eğer algoritma ve analitik düşünme yeteneği başlarda kazanılmamışsa ilerleyen süreçlerde yazılımcıları sıklıkla çıkmaza sürükleyecek kodlama sıkıntıları meydana gelecektir.Bu kitap ile algoritmanın temel kavramlarından başlayarak, arama ve sıralama algoritmalarına kadar temelden ileri düzeye 60'ın üzerinde algoritmayı uygulamalı olarak göreceksiniz. Her bir algoritmanın probleminin kavranışından çözümün aranışına, satır algoritmasından akış diyagramına, algoritmanın sözde kodunun oluşturulup programlanmasına kadar bütün detayları kitapta bulabilirsiniz.

1310380708_algoritma.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.