Ford markasının en önemli modellerinden biri olan Focus, 2018 yılının sonunda Türkiye'de tanıtılmış ve satışına başlanmıştı. Bugün ise otomobilin en hızlı versiyonlarındanbiri olan ST donanımlı modeli ortaya çıktı.

Otomobil dışarıdan aerodinamik tamponları, yere yakın gövdesi, yeni tasarımlı jantları ve ST logolarıyla kendini gösteriyor.

Focus’un içine baktığınıda ise standart versiyondan tanıdığınız üç kollu direksiyon ve konsolun ortasında, sonradan takılmış gibi duran multimedya ekranı sizi karşılıyor. Ayrıca ST’ye özel yan destekli koltukları da unutmamakta fayda var.

Focus ST’nin motoru ise eski versiyonlardan farklı. Yeni ST’yi 2 litre dizel ve 2 litre benzinli motor seçenekleriyle satın alabilirsiniz. Eski versiyona göre daha düşük hacim sunan benzinli 4 silindirli motor 276 beygir güç ve 420 Nm tork üretiyor. Eski versiyona göre yüzde 12 daha fazla beygir üreten bu motor yüzde 17 daha fazla tork üretiyor.

Ayrıca benzinli motorlu Focus ST’nin 0’dan 100 km/s hıza ulaşması 6 saniyenin altında.

Yeni ST’de elektronik limitli kaydırmalı diferansiyel (eLSD) bulunuyor bu sayede otomobilin yola olan bağlılı, Focus’un efsaneleşmiş yol tutuş becerileriyle birleşip kullanıcısına etkileyici biçimde güven veriyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.