Güncel

Yeni nesil MacBook Pro parmak izi tarayıcısıyla gelebilir!

MacBook Pro'yu ciddi bir değişimden geçirmeyi planlayan Apple, MacBook'un yeni nesline parmak izi tarayıcısını entegre edebilir.

Yeni nesil MacBook Pro parmak izi tarayıcısıyla gelebilir!

Yeni nesil MacBook Pro'yu Sonbahar'da yepyeni özellikler ekleyerek tanıtmayı planlayan Apple, cihaz üzerinde ciddi değişikliklere gidebilir.Daha şimdiden cihazın özellikleriyle ilgili ilk bilgiler gelmeye başladı.9to5Mac'te yer verilen bir haber, Apple'ın yeni cihazının güç tuşuna entegre Touch ID ekleneceği bilgisini veriyor.


1470749434_ekran-resmi-2016-08-09-10.33.06.png


Güç tuşuna entegre olarak gelecek olan parmak izi tarayıcı sensörü kullanıcıların Mac'lerini güvenlik açısından güçlendirecek.Fakat bu teknolojinin mobil ödeme konusunda nasıl kullanılacağı henüz belirgin değil.

Apple'ın WWDC 2016 etkinliğinde yepyeni özelliklerin müjdesini verdiği bir sonraki işletim sistemi MacOS Sierra, Touch ID ve Apple Pay'in entegre bir şekilde kullanılıp internet üzerinden ödeme yapılmasına imkan tanıyacak.

Ayrıca yeni MacBook'ların daha ince, daha hafif ve USB Type-C portunun kaldırılmış olarak geleceği bekleniyor.Bununla birlikte yeni cihazın OLED ekran teknolojisini kullanacağı da söylentiler arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.