Güncel

Yeni telefon arayüzü geliyor! Kim dersiniz!

İki akıllı telefon üreticisi güçlerini birleştirdi ve yapılan açıklama ile yeni Android işletim sistemi arayüzünü duyurdular. Artık yeni bir arayüz daha var!

Yeni telefon arayüzü geliyor! Kim dersiniz!

OnePlus marka telefonlar, kardeş marka OPPO'nun entegrasyonu nedeniyle gelecek yıl yazılım departmanında önemli bir değişikliğe gidiyor. Bir süre önce, şirket OnePlus İşletim Sistemi için planlarını netleştirdi. Diğer şirketlerin yazılım tekliflerini pekiştirmek için mobil işletim sistemini bir evrimi olarak görüyor.

OnePlus İşletim Sistemi OxygenOS ve ColorOS'tan çeşitli özellikler alıyor. Bu birleşik küresel işletim sistemi, OnePlus kullanıcıları için yeni bir deneyim yaratmak için ortaya çıkıyor. Ancak OPPO yeni sistemi kullanmayacak. Bu nedenle OxygenOS'un hızlı, pürüzsüz, temiz ve hafif özelliklerini alacak. OPPO'nun ColorOS'unun güvenilir ve zengin özellikli kısımlarını içerecek.

İki işletim sistemi birleşiyor ve OnePlus İşletim Sistemi Doğuyor!

Yeni telefon arayüzü geliyor! Kim dersiniz! - Resim : 1

OnePlus CEO Pete Lau geçen hafta bir medya konferansında konu ile ilgili bilgi verdi. Şirketin kod tabanı entegrasyonunu Haziran ayında tamamladığını ve ikisini birleştirmeye başladığını belirtti. Böylece, iki telefon üreticisi, ortak ana şirketi olan Çinli holding BKK Electronics tarafından yavaş yavaş bir araya getiriliyor.

Buna ek olarak, işletim sistemi için iki odak alanının birbiri ile çakışmadığı belirtiliyor. Pete Lau, "Bunun hepinizi şaşırtacak ve memnun edecek bir deneyim olacağından eminim." diyor.

OnePlus işletim sistemi ne zaman çıkacak?

Yeni telefon arayüzü geliyor! Kim dersiniz! - Resim : 2

Yeniden tasarlanan OnePlus İşletim Sistemi 2022 yılında Android tabanlı bir telefon arayüzü olarak piyasaya sürülecek. Bu nedenle, şirketin bir sonraki amiral gemisi telefonlarında yer alacak. Gelecek yıl, şirket entegre işletim sistemini mevcut cihazlara getirecek ve kullanıcılara büyük bir Android güncellemesi sunacak.

Yorumlar
Harun
One plus in sade arayuzu biraz daha kisisellestirilme olanağı sunulacak olması bakımından iyi olur diye düşünüyorum. Umarız cihazlari fazla uzmeyecek stabil yazılımlar yapilir..
Cevapla
Berat
Hepsi birleşse bir OneUI yapamazlae
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.