Güncel

Yeni Transformers filmi kimyasını değiştiriyor mu?

Transformers serisinin devamı için düşünülenler basın ile paylaşıldı. İşte detaylar!


2007 yılında ilk filmiyle karşımıza çıkan ve blockbuster bir film serisi haline gelen Transformers'ın yeni filmi hakkında ilk detaylar paylaşıldı. Son olarak bir spin-off filmi olan Bumblebee filmi, dünya çapında sevilen bir film olmayı başarmıştı. Şimdi ise devan filmden ilk bilgiler serinin hayranları ile paylaşıldı.

Yeni Transformers filmi kimyasını değiştiriyor mu?

İzleyicilerini Transformers'ın geçmişine 1980'li yıllara götüren spin-off projesi Bumblebee'nin ardından yeni bir Transformers filminin izleyicileriyle buluşacak olması gündemdeki yerini aldı. Filmin yapımcıları, nasıl bir film istedikleri hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Transformers serisinin yapımcılarından Lorenzo di Bonaventura, yeni Transformers filmi hakkında şu sözleri ifade etti: 

"Bunu belirgin bir şekilde yapabilir miyiz bilmiyorum ama, görmek istediğim şeylerden biri olarak ve önünde sonunda yapacağımızı düşündüğüm bir Transformers aşk hikayesi. Aşk hikayesi ne demek? Kesinlikle seks değil, hatta öpüşmek bile olmayabilir. Ama duygusal bir ilişki yaşayabilecekleri konusu daha önce hiç gündeme gelmemişti." 

Ayrıca Bonaventura sözlerine, Transformers'a insani arzuları vermek istemeleriyle ve bunun tüm Transformers ilişkilerini değiştirecek olmasıyla devam etti. Ayrıca Bumblebee filminden birçok ders edindiklerini de sözlerine ekledi.

Gördüğümüz son Transformers filmi olan spin-off projesi Bumblebee'nin konusu şöyleydi: 1980'li yıllarda tek başına kalan Bumblebee henüz çok gençtir. Nereye gideceğini bilemeyen ve kimsesi olmayan sarı autobot Bumblebee 1987 yılında sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu süreçte güvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır.

Charlie ise 18 yaşına basmak üzere olan bir genç kızdır. Bir gün Bumblebee'yi harap halde keşfeder. Çalışma ihtimali olan bir külüstür gördüğünü zanneden genç kadın onu tamir etmek için kolları sıvar. Bumblebee'yi atölyesine götüren ve üzerinde çalışmaya başlayan Charlie, amacına ulaştığında ise bu arabanın sıradan bir "tosbağa" olmadığını keşfeder.

Bumblebee ile arkadaşlık kuran Charlie, en yakın arkadaşına dönüşen autobotu peşindeki decepticonlardan koruyabilmek için onunla birlikte bir maceraya atılacaktır.

Yorumlar
Black
Çok güzel bir filmdi Transformers serisinin ilk üç filmi tadındaydı inşallah devamı da böyle olur serinin 4 ve 5 filmi baya kötüydü çünkü
Cevapla
7 Kuleli
Kötüydü derken nasıl bir eleştiri verebilirsiniz mesela merak ediyorum,,, ilk 2 3 ile 4 5 arasındaki fark nelerdir teşekkür ederim,,,
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.