Güncel

Yeni yarışma 'Ütopya' Sony'nin profesyonel ürünleri ile ekranlarda

Acun Medya’nın yeni yarışma programı Ütopya, TV8’de Türk izleyicisiyle buluştu. Kameramanların dahi yer almayacağı bir alanda yapılan çekimler, Sony’nin profesyonel robot kamera ve dijital ses teknolojisi ile hem TV ekranlarından hem de internet üzerinden


Dünyanın konuştuğu yarışma programı 'Ütopya' yeni sezonda, Türk televizyon ekranlarındaki yerini aldı. Acun Medya’nın, Sony’nin profesyonel ürün gamını kullanarak TV8’de Türk izleyicisiyle buluşturduğu program, hem televizyon ekranlarından hem de internet üzerinden izlenebiliyor. 15 yarışmacının, 100'ü aşkın kameranın bulunduğu ıssız bir arazide yaşamlarını sürdürdüğü Ütopya'da her yarışmacı, kendisine verilen imkânlarla kendi yaşam alanlarını oluşturuyor. Yarışmacılar, kameramanların dahi yer almadığı arazide 10 ay boyunca hayatlarını sürdürecekler.

Sony’nin üstün teknolojisi ile ekranlara ulaştırılan programda kullanılan ürünler hakkında Sony Profesyonel Ürün Gamı Satış Yöneticisi Koray Köymen şunları söyledi;

1418208530_koraykoymen.jpg

“Bugüne kadar birçok projede Acun Medya ile çalışma fırsatını yakaladık. Özellikle “Survivor” programı ile artan işbirliğimiz, Acun Medya’nın çok önem verdiği Ütopya projesi ile devam etti. En son teknoloji robot kamera ve dijital ses sistemlerimizi bu projede kullanma imkânımız oldu. Bu nedenle Acun Medya Ekibine bize bu şansı tanıdığı için tekrar teşekkür ediyoruz. Gelecekte de Acun Medya ile işbirliğimizi daha ileri taşımak ve en son Sony teknolojilerini Türk izleyicisine sunmak için de çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Esnek kullanım seçenekleri, mükemmel görüntü ve ses kalitesi

Ütopya’da kullanılan Sony profesyonel ürünleri arasında BRC-Z330 ve BRC-Z700 robotik kameralar ile düşük ışıkta bile mükemmel görüntü sağlayan EVI-H100S gece görüş kamerası ve çeşitli özelliklerde monitörler yer alıyor. Ayrıca Sony’nin tamamen dijital DWX kablosuz mikrofon serisi ile yüksek kaliteli dijital ses elde ediliyor ve eşsiz Cross Remote RF kontrol fonksiyonu ile mikrofon verici ünitelerinin tamamen uzaktan kontrolü sağlanıyor.

1418208670_12935898726222.jpg

Sony BRC-Z330 ve BRC-Z700 robotik kameralar, tavana veya düz yüzeylere monte edilebiliyor, geniş aralıklı yatay kaydırma/eğme/yakınlaştırma özelliği sunarak çeşitli uzaktan çekim uygulamalarında üstün kullanılabilirlik sağlıyor, otomatik odaklı yakınlaştırma lensi ile küçük veya uzaktaki nesneleri çekebilmeye imkân veriyor. Robotik kameralardan full HD görüntü talebini karşılamak üzere tasarlanan BRC-Z330, aynı zamanda serinin en küçük modeli olma özelliğini de taşıyor. HD-SDI video çıkışına sahip ve hassas Exmor® CMOS görüntü sensörlü Sony EVI-H100S gece görüş kamerası ise loş ışıkta bile ayrıntıları net olarak veren Full HD görüntü kalitesi sağlıyor. BRC-Z330 kameraların bir kısmı, dış mekânlarda, Sony’nin kapsamlı dış mekan korumaları (housing) serisinde bulunan ürünlerle birlikte kullanılıyor.

1418208685_utopya2.jpg

Ayrıca, diğer ülkelerden farklı olarak ilk kez Türkiye’de yayınlanan Ütopya’da, Sony’nin yeni nesil DWX serisi dijital kablosuz mikrofonları, mükemmel ses kalitesini izleyicilerle buluşturuyor. 24 kanal DWX serisi, UHF kablosuz mikrofon teknolojisini kusursuz bir şekilde dijital alana taşıyor; canlı etkinlikler ve TV stüdyoları için ideal bir çözüm sunuyor. RMU-01 kablosuz uzaktan kontrol ünitesi, 8 adet Sony AN-01 UHF anteni ile birlikte kullanılarak 10,000m2‘lik alanı kapsıyor ve program için kayıpsız ses iletimi sağlıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.