Güncel

Yeni yılda Chrome ile birlikte bu beladan da kurtulacağız!

Milyonlarca kullanıcı Google'ın aldığı bu karar ile birlikte rahata erecek!


Türkiye'nin en çok kullanılan işletim sistemlerinden olan Windows ile geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren tarayıcı çubukları Google'ın Chrome için geçtiğimiz saatlerde aldığı bir karar ile birlikte dijital dünyanın parazitli raflarına kalkıyor. İlk furyanın Internet Explorer 6 ile hayatımıza girdiği günleri aklımıza getirecek altta yer alan resim.

Google, geçtiğimiz saatlerde spesifik bir karara daha imza attı. Yeni yıl ile birlikte kullanıcıların web trafiği ve internetteki sörf keyfini yavaşlattığı kanaatine vardığı tarayıcı çubukları için idam kararı aldı. Web Store üzerinde yer alan mevcut tarayıcı çubuklarına çeşitli sınırlandırmalar getireceğini, geliştiricilerin bunlara uyacağı takdirde markette bulunduğu yerden devam edeceğini aksi takdirde yayın hayatına son verileceğini duyurdu.

1387798780_toomanytoolbars.jpg

Mevcut toolbar geliştiricilerine Haziran 2014'e kadar sürecek geniş bir zaman tanıyan Google için bu karar çok bir öneme sahip. Halihazırda Internet Explorer ve Firefox için çalışmaya devam eden Toolbar'lar kullanıcıların tarayıcılar üzerindeki en çok şikayet ettiği spesifik konular arasında yer alıyor. İkinci sırada yer alan konusu ise Ana Sayfa'larına bulaşan varsayılan sayfa virüsleri.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.