3. Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğünü umursamayın.

Öyle insanlar vardır ki sizi ne yaptığınıza dahi bakmadan yargılarlar. Hayatta kendi çizdiğiniz bir yolda ilerlemekte hiçbir yanlış yok fakat bu tip insanlar sizi bu yüzden eleştirebilirler. Eğer onlara kulak asmaya ve sürekli kendinizi sorgulamaya başlarsınız, işte o zaman en büyük hatayı yapmış olursunuz. Size gerçekten değer vermeyen hiç kimsenin sizin hakkınızdaki düşüncelerini umursamak zorunda değilsiniz.

4. Artık beklemeyin.

Eğer önünüzde duran riski şu anda almıyorsanız, bu büyük bir hatadır. Hayatta her şey risktir ve gerçekten istediğiniz şeye ulaşmak istiyorsanız bu riskleri almalısınız. 2015'e kadar beklediniz ama artık zaman harekete geçme zamanı. Tüm risklere meydan okuyun ve her şansı değerlendirin. 2015 sizin için başarı ve mutluluk dolu olabilir, umarım olur.

5. Şüphelerinizi geride bırakın.

Eğer sürekli aklınıza gelen fakat bir türlü emin olamadığınız bir düşünce veya duygu varsa, artık ondan şüphe etmeyi bırakın ve onu gerçekleştirin. Sürekli aklınıza gelmesinin bir nedeni olduğunu unutmayın: Onu gerçekten istiyorsunuz. Bu durumda şüphe sizi yalnızca bir bilinmezlik haline sürükleyecektir. Unutun her şeyi ve içinizden geleni yapın.

6. Kendinizi çevrenizden soyutlamaktan vazgeçin.

Bu dünyada birlikte yaşıyoruz ve çevrenize elinizde olan en iyi sizi sunduktan sonra, emin olun dünya da size sahip olabileceğiniz en iyi hayatı sunacaktır. İnsanlara iyi davranın çünkü popülerlik bir gün uçup gidecek ama insanlık asla.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.